منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۵
شناسه خبر: 208040
گروه :خبر

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری عامل اصلی آتش سوزی هتل هرمز درفرودگاه بندر عباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  سردار عزیز الله ملکی در تشریح این خبر گفت: در پی آتش سوزی هتل هرمز در بندر عباس که بامداد  روز جمعه رخ داد به دلیل حساسیت موضوع، شناسایی عاملان اصلی و مظنونان این حادثه به صورت جدی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با حضور در صحنه و بررسی مشخصات مسافران دریافتند که سه نفر شب قبل از حادثه برابر اظهارات خود جهت انجام فعالیت های اقتصادی در بندر عباس با مراجعه به هتل هر کدام در یک اتاق جداگانه اسکان یافتند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از تحقیقات ماموران مشخص شد که یکی از این افراد بلافاصله پس از اعلام آتش سوزی به کارکنان هتل به طرز مرموزی از هتل خارج شده که پس از بازجویی از دو فرد دیگر، متهم متواری پس از انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در یک اقدام ضربتی، شب گذشته در فرودگاه بندر عباس دستگیر شد.

سردار ملکی اظهار داشت: این متهم ۴۹ ساله در بازجویی های بعمل آمده به آتش زدن اتاق محل اسکان خود  در طبقه دوم هتل اعتراف و انگیزه خود از این کار را اختلاف حساب و مسائل شخصی با دو فرد دیگر اعلام کرده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه تحقیقات تکمیلی از مظنونان اصلی این حادثه همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: طبق بررسی های اولیه پلیس و اعلام کارشناسان آتش نشانی، آتش سوزی هتل هرمز هیچ ارتباطی به آتش سوزی اخیر بازار ستاره جنوب ندارد و آتش سوزی این مجتمع تجاری – مسکونی به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و اتصال کابل برق رخ داده است.

وی تصریح کرد: در جریان سازی حوادث اخیر متاسفانه شاهد پیش داوری هایی در سطح فضای مجازی بودیم که موجب شد به بهداشت روانی شهروندان خدشه وارد آید.

در بررسی هر حادثه ای چه سهوی یا عمدی لازم است که تمام جوانب موضوع توسط پلیس و سایر سازمان های دخیل مورد بررسی قرار گیرد تا احتمال ضریب خطا به حداقل ممکن برسد، تا حق هیچ فرد یا سازمانی تضییع نگردد و این نشان از پویایی افراد جامعه است که نسبت به مسائل اجتماعی خود حساس باشند.

به مردم این اطمینان را می دهیم که پلیس به عنوان یک شاخص مهم و تاثیر گذار در امنیت خبر ها را با صحت و صداقت در اسرع وقت به اطلاع شهروندان می رساند.

اما افرادی که خواسته یا ناخواسته با اطلاعات ناقص دست به تنویر افکار عمومی می زنند، به این افراد سودجو هشدار می دهیم که اخبار و مطالب آنان در فضای مجازی توسط پلیس فتا به طور کامل رصد می شود و با افراد متخلف که نظم و امنیت روانی شهروندان را به هم می ریزند برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ابراز امید واری کرد شهروندان عزیز سعی نمایند در حوادث غیرمترقبه منابع خبر خود را از مبادی ذیصلاح و قابل اعتماد دریافت کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی