منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۰۴
شناسه خبر: 351678
گروه :خبر
139112130001684

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عاملین سرقت اطلاعات مربوط به حساب بانکی در بندرعباس خبر داد.

علی اصغر افتخاری،سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شکایتی مبنی بر برداشت غیرمجاز 10 میلیون ریال  از حساب بانکی شخصی در بندرعباس گفت: پس از اخذ اظهارات و بررسی حساب مربوطه و اقدامات فنی بعمل آمده مشخص شد از حساب شاکی در چندین مرحله و طی یک بازه زمانی شش ماهه  و از طریق کدUSSD مبلغ 10 میلیون ریال بابت خرید شارژ و پرداخت قبض خارج شده است.

وی  با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی پلیس فتا عامل برداشت غیرمجاز شناسایی شد، تصریح کرد: این فرد که از نزدیکان مالباخته بود، با دسترسی به اطلاعات و رمز حساب بانکی شاکی از حساب وی برداشت غیرمجاز می کرد که طی هماهنگی های انجام شده دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
سرپرست پلیس فتا استان در ادامه از شناسایی یک نفر عامل برداشت غیرمجاز از حساب در بندرعباس خبر دادو افزود: درپی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب وی مبلغ یک میلیون و 400هزار ریال به صورت غیر مجاز برداشت کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار مامورین این پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که بعلت عدم آشنایی به نحوه خرید از اینترنت، از فردی ناشناس کمک طلب نموده که این فرد اطلاعات حساب وی را ذخیره و در وقت مناسب از حساب وی برداشت کرده است.

افتخاری بیان کرد: در بررسی بعمل آمده مشخص شد طی چند فقره در قالب خرید شارژ از حساب شاکی مبلغ یک میلیون و 400هزار ریال برداشت شده است که با اقدامات فنی و تخصصی متهم شناسایی  و ضمن هماهنگی با مقام قضایی و احضار وی به این پلیس، متهم به بزه انتسابی خود اقرار و بیان داشت با گرفتن رمز دوم از شاکی جهت خرید اینترنتی  اطلاعات حسابش را یادداشت و در فرصتی مناسب  از حساب شاکی شارژ خریداری می نمود.
وی  با بیان اینکه این سرقت در نتیجه اعتماد بی جا و در اختیار گذاشتن رمز اینترنتی حساب بانکی مالباخته به متهم رخ داده، گفت: شهروندان هرگز اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از محول کردن امور بانکی خود به دیگران خودداری کنند.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان خاطرنشان کرد: به راحتی به افراد غیر اعتماد نکنند و کارت عابر بانک خود را به منظور انجام عملیات های بانکی در دسترس هیچ فردی قرار ندهند تا از این طریق مانع سوء استفاده سارقان و مجرمان شوند و در صورت مواجه با این مشکل حتما نسبت به تغییر رمز های بانکی خود اقدام نمایند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است