منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
شناسه خبر: 186818
گروه :خبر
راه های دعوت به نماز چیست

یک کارشناس علوم حوزوی با اشاره به اهمیت عاقبت بخیری درقرآن ، گفت: انسان در سرنوشت وعاقبت بخیری خود نقش دارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، صفورا صفایی ، کارشناس علوم حوزوی در خصوص اهمیت عاقبت بخیری درقرآن خاطر نشان کرد:عاقبت به خیری در لغت عبارت است از پایان هر چیز ، نتیجه ، حاصل ، آخر وانتها و خیر به معنای مزد ، اجر نیک ، بسیار خوب ، فیض وبرکت مال ونعمت می باشد .
وی ادامه داد:اصطلاح ، عاقبت به خیری یعنی اتصال به فیض ورحمت مطلق وبی نهایت ونیل به نقطه ای قرب الهی که رضایت وخشنودی خدا از انسان وانسان از خدا را به دنبال داشته باشد .
وی با بیان اینکه، تحمل سختی ها و مشکلات در دوره کوتاه زندگی دنیا اگر فرجامی نیکو داشته و همراه باسعادت اخروی باشد از آن تعبیر به عاقبت به خیری می شود گفت: امام سجاد علیه السلام در دعای 47 صحیفه سجادیه در مورد عاقبت به خیری فرمودند : پس مرا به زندگی پاکیزه زنده بدار ، تا به آنچه می خواهیم پیوسته شود ، وبه آنچه دوست دارم پایان یابد ، چندان که آنچه را نمی پسندی به جا نیاورم وآنچه رانهی کرده ای مرتکب نشوم ومرا مانند مردن کسی که نور وروشنایی در برابرش ودر سمت راستش حرکت می کند بمیران .
این کارشناس علوم حزوی گفت:ما باید از پرودگارمان بخواهیم دل های ما را بعد از آن که هدایتمان کردید منحرف مساز ، و از ناحیه خود رحمتی به ما ببخشای ، تا ما در سراط مستقیم بمانیم و در سلوک در مراتب قرب وعاقبت به خیری یاریمان بفرما .
صفایی با تأکید بر این نکتهکه در خط قرار گرفتن وهدایت شدن مهم است ولی مهم تر آن است که انسان از خط خارج نشود وتا آخر خط بماند، تصریح کرد:از خطر سوء عاقبت روح ودل نباید غافل شد وهمیشه در این زمینه از خداوند باید استمداد جست .
وی در خصوص طلب عاقبت به خیری در دنیا و آخرت افزود:گروهی از مردم نیکی رادر دنیا از خداوند می خواهند ودر آخرت بی بهره هستند وگروهی که نیکی ومرحمت الهی را هم در دنیا و هم در آخرت می خواهند ولی گروهی هم مواهب مادی دنیا را می خواهند و هم مواهب معنوی را و این منطق اسلام است .
این کارشناس مسائل دینی با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام  ادامه داد: خشنودی خدا وبهشت در آخرت (حسنه است ) وتوسعه در معاش وخوش خلقی در دنیا (حسنه ) است .
وی در پایان با تأکید فراوان بر وصیت خداوند به تلاش برای عاقبت به خیر شدن ، خاطرنشان کرد:خداوند به کسانی که ایمان آورده اند وصیت می کنند وآنها را به تقوای الهی دعوت می کنند و هر روز مومن باید مرحله ی بالاتری از ایمان وتقوا را بپیماید و تقوا رمز حسن عاقبت بخیری است .
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است