منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
شناسه خبر: 293774
گروه :خبر
hormoz

منتخب اول مردم تهران برای مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در دور دوم انتخابات در بد بینانه‌ترین شرایط ما باید 40 کرسی دیگر به دست آوریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدرضا عارف صبح روز شنبه در نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مرحله اول و نامزدهای مرحله دوم ائتلاف امید در انتخابات مجلس دهم که در محل کتابخانه‌ ملی برگزار شد، افزود: در ایام باقی مانده تا برگزاری دور دوم انتخابات نباید هیچ حرف، تحلیل یا نقطه‌نظری که به انسجام لیست امید آسیب وارد کند، بیان شود. هر اقدامی که عملکرد ما در دور دوم را تحت شعاع قرار دهد باید کنار گذاشته شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ 14 ماه دیگر دو انتخاب مهم وجود داریم و باید همان الگوی 92 در انتخابات 96 دنبال شود. ما به حرکت جبهه‌ای عقلانی، اخلاقی نیازمندیم و از هم‌اکنون نباید هیچ حزب یا تشکلی پیروزی را مختص خود بداند. ما اگر روند طی شده تاکنون را ادامه دهیم در انتخابات شوراها هم پیروزیم؛ بنابراین آسیب شناسی و تحلیل‌ها باید پس از دور دوم انتخابات بیان شود.

وی درادامه با اشاره به این‌که «باید سریعا فراکسیون امید در مجلس دهم تشکیل شود» افزود: کارگروه تعامل با منتخبین در شورای عالی سیاستگذاری تشکیل شده تا ما بتوانیم قبل از 7 خرداد اقداماتی که برای انسجام‌بخشی به فراکسیون امید نیاز است، انجام شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان افزود: ما اگر با همین انسجام و روحیه عمل کنیم در دور دوم انتخابات پیروزیم؛ البته تجربه نشان می‌دهد در دور دوم مردم کمتر به صحنه می‌آیند و باید با انسجام راه 7 اسفند را دنبال کنیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به این‌که «تدوین برنامه ششم توسعه اولین برنامه مجلس دهم خواهد بود» خطاب به منتخبین مجلس دهم گفت: شما وقت خود را در اردیبهشت آزاد بگذارید تا بتوانیم مقدمات برنامه ششم را تهیه کنیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این‌که «اولویت دادن به منافع ملی و افزایش مشارکت مردمی از راهبردهای شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات بود» گفت: ما به اهداف خود دست پیدا کردیم و متوسط مشارکت مردم در تهران و سراسر کشور در این انتخابات افزایش یافت. احزاب اصلاح‌طلب هم حضور جدی در انتخابات داشتند و ما یک صدای واحد را در شورای سیاستگذاری شنیدیم. ما از ابتدا دنبال یک لیست بودیم و با وجود برخی اظهار نظرها توانستیم در نهایت یک لیست ارائه کنیم. یکپارچگی و انسجام اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رمز پیروزی ما بود ما از این انسجام مراقبت زیادی کردیم؛ زیرا دستاوردهای آن را در سال 92 دیدیم ما دنبال سهم‌خواهی نبودیم.

وی تاکید کرد:‌ دور دوم انتخابات بسیار مهم است و اهمیت آن از دور اول بیشتر است. ما اگر بخواهیم پیروزی خود را کامل کرده و برنامه‌های خود را در مجلس عملی کنیم باید اکثریت قابل اطمینانی در مجلس بدست آوریم. بدست آوردن این اکثریت منوط به عملکرد ما در دور دوم است.

عارف در پایان افزود: ما شعار امید ، آرامش، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، حل مشکلات اقتصادی، مقابله با فقر، فساد و تبعیض داده‌ایم و باید آن‌ها را عملی کنیم و برای عملی کردن این شعارها به اکثریت مجلس نیازمندیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی