منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
شناسه خبر: 321130
گروه :خبر
13950231000071_PhotoA
 

پژوهشگر عرصه مهدویت:

ظهور دجال وجه مشترک ادیان است

پژوهشگر عرصه مهدویت گفت: ظهور دجال به عنوان اصلی‌ترین دشمن منجی آخرالزمان از آموزه‌های مشترک بین یهودیت و مسیحیت و اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فاطمه هدایتی پیش از ظهر امروز در کمیسیون دوازدهمین همایش دکترین مهدویت که در مدرسه عالی امام موسی کاظم(ع) قم برگزار شد اظهار کرد: یکی از مسائل مهم و مورد توجه همه ادیان، آینده جهان است که از آن به آخرالزمان تعبیر می‌شود.

وی عنوان کرد: همه به آمدن یک منجی یا مصلح معتقدند که خواهد آمد و جهان را از تاریکی، فقر، جهل و ظلم رهایی می‌بخشد و حکومت واحد جهانی را بر اساس مساوات و عدالت استوار می‌سازد.

این پژوهشگر مهدوی ادامه داد: توجه به موضوع آخرالزمان و ظهور منجی با توجه به حجم روایات موجود از ائمه معصومین(ع) در خصوص آخرالزمان و نشانه‌های ظهور بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه ظهور دجال به عنوان اصلی‌ترین دشمن منجی آخرالزمان در فرجام از آموزه‌های مشترک بین یهود، مسیحیت و اسلام است افزود: ردپای دجال را از دو قرن قبل از میلاد مسیح در تورات و آموزه‌های موسوی و آنگاه در انجیل و در آموزه‌های عیسوی و پس از آن در قرآن و روایات محمدی می‌توان یافت.

این پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه در منابع دینی، از جنگ‌­های خونین و کشتارهای بزرگ، به عنوان نشانه­‌های ظهور یاد شده افزود: گویا این جنگ‌ها میان اهل باطل، بر سر رقابت‌های مادی و سیاسی روی می‌دهد که در نهایت، بدون پیروزی هیچ یک از دو گروه و پس از برجای گذاشتن انبوهی از کشته‌ها پایان می‌یابد.

هدایتی بیان کرد: برخی از روایات سخن از فتنه‌ها دارد و تعدادی از روایات از جنگ‌های پیاپی خبر می‌دهد و روایاتی درباره کشتار انسان‌ها به وسیله جنگ و بیماری‌های ناشی از طاعون سخن به میان می‌آورد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است