منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 210794
گروه :خبر
13930629000258_PhotoA

وزیر خارجه ایران در دیدار وزیر دفاع لبنان تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند اراده لبنانی‌‌ها را برای حل مشکلات این کشور وتو کند و جمهوری اسلامی مشوق اجماع گروه‌های لبنانی برای انتخاب رئیس جمهور این کشوراست.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که در بیروت به سر می‌برد، با سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان دیدار و درباره آخرین تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد.

سمیر مقبل در این دیدار با اشاره به نقش ظریف در شکل گیری توافق هسته‌ای گفت: ما از تلاش‌های سخت و گسترده آقای ظریف در شکل گیری یک توافق بزرگ با قدرت‌های جهانی آگاهیم و از این توافق ارزنده خرسندیم و امیدواریم که آثار این گفت‌وگو و دیپلماسی را بر حل مشکلات لبنان و منطقه شاهد باشیم.

ظریف هم در این دیدار با اشاره به نقش وزیر دفاع لبنان در برقراری امنیت و ثبات منطقه اظهار داشت: ما شاهد آثار برقراری صلح و امنیت در لبنان از طریق همبستگی و تلاش‌های قابل تقدیر وزیر دفاع هستیم.

وی با تشریح آثار توافق هسته‌ای بر منطقه گفت: ما اعتقاد داریم که برداشتن مانع هسته‌ای از دستور کار جهان موجب گشایش در منطقه شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ما قائل بر این هستیم که اراده لبنانی برای حل مشکلات لبنان را هیچ کس نمی‌تواند وتو کند و تشویق می‌کنیم اجماع ملی و لبنانی برای انتخاب رئیس جمهور براساس گفت‌وگوهای سازنده و با کمک تمامی کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران حاصل شود.

سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان پس از این دیدار در جمع خبرنگاران در خصوص محتوای گفت‌وگوهایش با رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران گفت: درباره موضوعاتی که به مصلحت دو کشور بود صحبت کردیم.

مقبل در خصوص اینکه آیا درباه تجهیز ارتش لبنان گفت‌وگو کردید؟ نیز عنوان کرد: در این باره صحبت نکردیم. ارتش لبنان دارای تجهیزات کامل است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است