منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
شناسه خبر: 328579
گروه :خبر
13950325000358_PhotoA

وزیر خارجه ایران در نشست مشترک با همتای نروژی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در «اسلو فُروم» به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر خارجه ایران در نشست مشترکی به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه نروژ در «اسلو فُروم» شرکت کرد.

خبرنگار ارشد بی بی سی انگلیسی درباره این نشست گزارش داده که محور آن این بوده که «چه درس‌هایی درباره میانجیگری برای توافق هسته‌ای ایران وجود دارد؟»

در این نشست، فدریگا موگرینی در اظهاراتی گفت که «برای اینکه در جهان صلح ایجاد کنید باید با همه صحبت کنید و همگان باید منفعتشان را در صلح ببینند».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به نقش‌آفرینی این اتحادیه در امور جهانی گفت که «جهان به اتحادیه اروپا نیاز دارد. ما(اتحادیه اروپا) باید قوی و متحد باشیم».

وزیر خارجه ایران در نشست اسلو فروم با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران تصریح کرد: «دیپلمات‌ها پس از اینکه از همه انتخاب‌های غلط خسته شدند، تصمیمات درست می‌گیرند».

تاکید محمدجواد ظریف به «انتخاب‌های غلط»، اشاره‌ای به مواضع کشورهای غربی در قبال برنامه هسته‌ای ایران در سالیان گذشته بود که طی آن، غربی‌ها با اتهام‌زنی‌های بی اساس، سیاستهای چون تحریم‌های سخت را در پیش گرفتند.

وزیر خارجه ایران همچنین گفت که «اگر ما به سمت بازی با حاصل جمع صفر برویم، همه ما بازنده می‌شویم».

در این نشست، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با شااره به مذاکرات برای حل بحران سوریه تاکید کرد که مذاکرات باید شامل همه بازیگران تاثیرگذار در سوریه باشد و همه باید در ایجاد صلح در این کشور تلاش کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر