منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
شناسه خبر: 206176
گروه :خبر
13940406000586_PhotoA

وزیر خارجه کشورمان گفت: در سفر فابیوس نحوه پیگیری روابط دوجانبه و گسترش این روابط را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست مطبوعاتی با «لوران فابیوس» همتای فرانسوی خود که امروز (چهارشنبه) انجام گرفت با خوشامدگویی به مهمانان فرانسوی گفت: بسیار خوشحالم که پس از 17 سال اولین سفر دوجانبه وزیر خارجه فرانسه به تهران را داریم. البته در سال 2003 میزبان وزیر خارجه وقت فرانسه بودیم اما آن دیدار در قالب مذاکرات با سه کشور اروپایی بود.

وی ایران و فرانسه را دارای سابقه روابط دیرینه خواند و افزود: این روابط در سال‌های اخیر با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده و امیدواریم از این به بعد به سمت روابط جدی‌تری حرکت کنیم.

وزیر خارجه کشورمان نحوه پیگیری روابط دوجانبه را از جمله بحث‌های امروز خواند و اظهار داشت: در حوزه‌های مختلف گسترش روابط را خواهیم داشت. با اجرای برجام زمینه برای همکاری‌های بیشتر در حوزه انرژی، حمل و نقل و خودروسازی که دو کشور به طور سنتی روابط گسترده‌ای در آنها داشتند فراهم می‌شود و این روابط گسترش می‌یابد.

ظریف به سفر هیأت سطح بالای اقتصادی فرانسه در پایان تابستان به ایران اشاره کرد و گفت: امروز نیز فابیوس با چند تن از وزرا به ایران آمده است.

وی ادامه داد: همینطور گفت‌وگوهای سیاسی که محدود به هسته‌ای بود نیز به حوزه‌های دیگر گسترش یافت که مبارزه با افراط و تروریسم و همکاری در زمینه محیط زیست و همچنین در حوزه هسته‌ای از جمله آنها خواهند بود.

وی افزود:‌ با فرانسه در حوزه هسته‌ای روابط دیرینه‌ای داشتیم که این توافق کمک می‌کند تا آن روابط گسترش یابد.

وزیر خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که سفر فابیوس به ایران زمینه گسترش روابط و رفع سوءتفاهم‌ها را مهیا کند.

ظریف در پاسخ به سوالی در خصوص دستاوردهای سفر منطقه‌ای خود نیز، گفت:‌ بحث‌های خوبی برای همکاری منطقه‌ای در مبارزه با افراط و تروریسم را شروع کردیم و خوشحالیم که همه در این موضوع هم‌نظر هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است