منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
شناسه خبر: 271509
گروه :خبر
image608473

ظریف در مصاحبه با سی ان ان اذعان داشت که اتحاد عربستان سعودی و ملت‌های غربی و تنش میان آن ملت‌ها با ایران می‌تواند دلیل ترویج تفکر وهابی و افراطی را توسط سعودی‌ها توجیه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آقای ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان گفت: «عربستان سعودی به خاطر کم شدن تنش میان تهران و غرب، ترسیده است».

ظریف همچنین اظهار داشت که از بازگشت زندانیان آمریکایی آزادشده، به آغوش خانواده‌هایشان خرسند است.

وزیر خارجه ایران در این مصاحبه افزود: «ایران و عربستان می‌توانند دو بازیگر مهم و سازنده در منطقه باشند و اینکه می‌توانند یکدیگر را تکمیل کنند. متأسفانه، سعودی‌ها توهم این را دارند که با اتحاد با غربی‌ها می‌توانند ایران را از معادله منطقه دور بیندازند».

ظریف همچنین اذعان داشت که اتحاد عربستان سعودی و ملت‌های غربی و تنش میان آن ملت‌ها با ایران می‌تواند دلیل ترویج تفکر وهابی و افراطی را توسط سعودی‌ها توجیه کند.

در مقابل؛ «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان در مصاحبه‌ای با سی ان ان بیان داشت: «عربستان به ایران اعتماد ندارد، بلکه آمریکا کشور مورد اعتماد ماست».

سی ان ان نیز در ادامه نوشت: توافق هسته‌ای به معنای متحد شده ایران با آمریکا نیست؛ همزمان با رفع تحریم‌ها از سوی آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه شخصیت‌ها و عناصر مرتبط با برنامه موشکی بالستیک ایران صادر شد.

ظریف در پاسخ به این تحریم‌ها چنین واکنش داد: «به نظر من، این یک نوع اعتیاد است، اعتیاد برخی از آمریکایی‌ها به تحریم و فشار؛ بنابراین، آمریکا باید یک‌بار برای همیشه این را بفهمد که تحریم‌ها چاره کار نیست؛ مذاکره و گفتگو و احترام، در برابر ایران کارساز خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است