منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
شناسه خبر: 324944
گروه :خبر
IMG_6887

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان خواستار پررنگ تر شدن ظرفیت علمی و فناوری استان هرمزگان در سطح ملی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در نشست شورای هماهنگی پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان هرمزگان با اشاره به اهمیت هماهنگی بین مراکز رشد و لزوم تعامل بیشتر طرفین افزود: در صدد هستیم تا با برگزاری این نشست ها بتوانیم سیاست های وزارت علوم را در هرمزگان پیاده سازیم.

 

وی با تاکید بر اینکه در این راستا پارک علم و فناوری هرمزگان به عنوان نماینده وزارت علوم در توسعه فناوری گام هایی را برداشته است، خاطرنشان کرد، پیاده سازی این سیاست ها با همگرایی مراکز رشد امکان پذیر خواد بود که این مهم با برگزاری اولین نشست هماهنگی در هرمزگان محقق شد.

وی در ادامه به ظرفیت علمی و فناوری هرمزگان اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی اوقات که نام هرمزگان می آید ذهنیت هایی همچون قاچاق پیش می آید که قابلیت ها و ظرفیت های اصلی هرمزگان که چرخ دنده توسعه کشور هستند را تحت شعاع قرار داده و دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از این ذهنیت ها ناشی از عدم شناخت جامعه از فناوری های موجود در هرمزگان است، خاطرنشان کرد، مراکز رشد واحدهای فناور باید نسبت به این مهم حساسیت نشان داده و شرایطی را فراهم آورند تا جامعه نسبت به این ظرفیت ها شناخت پیدا کنند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ادامه داد، این مهم می تواند ذهنیت های منفی نسبت به این استان که دارای ظرفیت بالقوه ای در زمینه علمی و فناوری است را پاک کند.

وی در ادامه با تاکید بر راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان با مشارکت همه مراکز رشد واحدهای فناور استان هرمزگان افزود: با پیگیری های صورت گرفته از سوی پارک علم و فناوری هرمزگان برای راه اندازی این صندوق نیازمند سه میلیارد تومان سهم اولیه است که پس از تشکیل صندوق معاونت علمی و فناوری نیز به همین میزان اعتبار به صندوق واریز می کند که رقم قابل توجهی برای حمایت از فناوری استان هرمزگان است.

فتی افزود، با راه اندازی این صندوق روند ارائه تسهیلات به فناوران هرمزگانی نیز تسهیل می شود.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در ادامه بر مشارکت دادن مردم در ورود به تولید فناوری گفت: برای تحقق این مهم باید به سمت برگزاری رویدادهای حوزه خلاقیت و نوآوری حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه پارک هرمزگان به طور جد وارد این حوزه شده است، افزود: به این منظور رویدادهایی از جمله ایده شو، استارتاپ و مسابقات دانشجویی برگزار برگزار کردیم.

فتی همچنین به ظرفیت کارگاهی هرمزگان اشاره کرد و خاطرنشان کرد، متاسفانه ظرفیت کارگاهی برای فناوران هرمزگان فراهم نیست که می طلبد شبکه ای به این منظور در داخل استان شکل بگیرد تا شرکت های فناور و حتی دانشجویان محقق مشکلات شان در این زمینه مرتفع شود.

در این نشست همچنین مدیران مراکز رشد دانشگاه هرمزگان، جهاد دانشگاهی، منطقه آزاد قشم، مرکز رشد واحدهای فناور پارک هرمزگان و معاون پارک زیست فناوری قشم و پارک هرمزگان به بیان دیدگاه های خود در حوزه مسائل و مشکلات پیش روی واحدهای فناور پرداختند.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است