منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۳۴
شناسه خبر: 371709
گروه :خبر
photo_2016-11-28_14-09-37

هنرمند بشاگردی با بیان اینکه شهرستان بشاگرد با وجود ظرفیت‌های طبیعی و هنری اما در گم‌نامی بسر می‌برد؛ تصریح کرد: هنرمندان بشاگرد به دلیل نبود فضای فرهنگی و هنری در این شهرستان گوشه گیر شده اند و متولی فرهنگ و هنر بشاگرد فقط در حد اسم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سجاد اکبری معروف به آرین یگانه ، ترانه سرا و خواننده بشاگردی در گفتگو  با خبرنگار فرهنگ کده ؛ افزود: در خانواده نسبتا موسیقی دان بزرگ شدم وعلاقه خاصی به نوشتن و نوازندگی دارم و ازسال۸۷تا۹۰سه سال متوالی توانستم در سرود مدرسه ای که نخستین قدمم در این راه بود مقام اول منطقه ای واستانی را کسب کنم و در همان جا بود جرقه ای در ذهنم تیک خورد که موسیقی و ترانه نویسی را به طور جدی ادامه دهم.

 

این نویسنده ادامه داد: طی این ۷ سال توانستم۱۶آلبوم که در هریک از این آلبوم ها ترانه هایی با لهجه و گویش زیبای هرمزگان ارائه بدهم که به دیدگاه اساتیدی که آلبوم ها رامطالعه کرده اند و تاییدشده است و سعی کردم همیشه حقیقت های زندگی را به قلم بیاورم و پختگی لازم را به نوشته هایم بدهم و درسال ۹۵توانستم مقام اول کشوری را در رشته ترانه سرایی کسب کنم و لقب «سلطان کوچک» را دراختیار بگیرم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر یک آلبوم متفاوت با دیگر کارهایم دارم که در دو قسمت فصل 1 و فصل 2 عرضه می شود که آلبومی با عنوان «آخرین خاطره۱و۲» و غیر از این آلبوم میتوانم به مهم ترین این کارها به آلبوم «تلخ ؛ ممنون خدا ؛ شیدا و «آخرین خاطره» اشاره کنم.
اکبری در ادامه گفت: بعد از اتمام طرح «آخرین خاطره» دیگر تامدتی دست به قلم نمی شوم و درصدد به صدا در آوردن این آلبوم هایم و خواندن ترانه ها تلاش میکنم تا بتوانم بهترین کارها را ارائه بدهم اما به شرط اینکه از سوی مسئولان حرکتی ببینیم و ما هم تلاش لازم را انجام خواهیم داد.

 

خواننده هرمزگانی اظهار کرد: ازسال 87 وارد دنیای ترانه سرایی شدم آن زمان تنها هدفم این بود یک ترانه سرا ساده باشم ولی باگذشت زمان فهمیدم که به عنوان شخصیتی از گوشه ای زیبا و دلنشین از بشاگرد بزرگ تر میتوانم فکرکنم و تصمیم های بهتر را بگیرم.

 

وی بیان کرد: وقتی وارد ترانه سرایی شدم در مرحله اول مهم ترین هدفم این بود شخصیتی بشوم که تمام مردم ایران من را بشناسند اما در مسیری که قرارگرفتم به اصالت خودم پی بردم و با هدف بالا بردن نام هرمزگان و بشاگرد وارد این عرصه هنری شدم.

 

اکبری افزود: بنده جز موسیقی در مقطع راهنمایی به فعالیت تئاتر می پرداختم چرا که علاقه زیادی به تئاتر داشتم و دو طرح فیلمنامه نویسی دارم که اساتید هنری آن را تایید کردند به غیر از فیلمنامه نویسی و تئاتر به یادگیری ساز های متعددی که از جمله ویلون و گیتار کردم اما در حال حاظر بیشتر از همه در زمینه ترانه نویسی موفقیت بیشتری دارم.

 

مرد ترانه ایران بیان کرد: استعدادهای زیادی در این شهرستان نهفته است که در صورت حمایت مسئولان میتوان این استعدادها را شکوفا کرد که متاسفانه در شهرستان بشاگرد به دلیل نبود یک اداره ارشاد استعداد های هنرمندان این شهرستان مدفون شده است و هنرمندان به دلیل نبود فضای فرهنگی و هنری در این شهرستان گوشه گیر شده اند و متولی فرهنگ و هنر بشاگرد فقط در حد اسم است.

 

این هنرمند ترانه سرا هرمزگانی ادامه داد: بنده این نوید را به مسئولان استانی و شهرستانی میدهم که اگر به این شهرستان از لحاظ امکانات فرهنگی و هنری رسیدگی شود و حمایت شوند نتایج خوبی را تحویل بگیریم اما متاسفانه هیچ وجه خدمات و امکاناتی به هنرمندان شهرستان بشاگرد عرضه نکردندکه در روند پیشرفت تاثیری داشته باشد.

 

آرین یگانه با بیان اینکه بنده به غیر از انجام فعالیت های فرهنگی و هنری شغل دیگری ندارم ؛ تصریح کرد: نخستین درآمد هنری ام ۵ میلیون بود که آن را صرف یک کار خوب کردم که بعد از آن احساس خوبی از آن کارداشتم.
خواننده بشاگردی دو چیز را در دنیای شاعری مهم دانست و افزود: نخستین باید در عرصه هنری عاشق باشی تا بتوانی حس درونت را به همه منعکس کنی و دومین اینکه دیوانگی به خرج بدهی چرا که در این راه هنری مشکلات زیادی وجود دارد که از جمله منفی هایی که در کار از هر طرف می گیریم و عدم تشویق و حمایت و شاید همین بی انگیزه گی ها کافی باشد تا شاعر را و ترانه سرا را از هدفش صلب کند اما با این دو چیز که از جمله «عاشقی» و «دیوانگی» میتوان به راه خود بدون دغدغه ادامه داد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون حمایتی از سوی مسئولان شهرستانی و استانی در جهت حمایت از هنرمندان این شهرستان ندیده ام؛ خاطر نشان کرد: هنوز نتونستم ترانه ای را بنویسم که بشاگرد و عظمت آن را توصیف کند و هنوز جای تحقیق های بسیاری دارم و اطمینان دارم  روزی بتوانم این تحقیقات را به اتمام برسانم و امیدوارم ترانه ای بنویسم که لایق شهرستانم باشد.

 

اکبری تصریح کرد: در شعرهایم همیشه سعی کردم از مضامین عاشقانه استفاده کنم چرا که بیشتر ازطرف جوانان و اهل هنراستقبال به همراه دارد .

 

این نویسنده بشاگردی به نگرانی های خود در عرصه هنری اشاره کرد و گفت: در عرصه هنری همیشه مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد اما نگرانی های من این است که موضوع ترانه ام چی باشد و مردم در مورد آن چه نظری دارند و این خودش استرش بالایی را به همراه دارد و اکثریت اوقات ناامیدی در من بیداد می کند و این دغدغه باعث رنجم می شود.
ترانه سرای بشاگردی بیان کرد: با شرکت درجلسات وسمینارها توانستم خودباوری را درون خود پرورش دهم و در کارم تاثیرات بسیاری را گذاشته و از تجربیات بزرگان این حرفه به دقت عمل میکنم و اطمینان دارم میتوانم پا بر جای بزرگان هنر بگذارم و توصیه می کنم به جوانان این عرصه هنری که حتما در جلسات و سمینارهایی که برگزار می شود شرکت کنند چرا که در این گونه جلسات میتوانند تجربیات افراد بزرگ را بگیرند و باعمل کردن به آنها درکار خود پیشرفتی ایجادکنند.

 

نویسنده بشاگردی افزود: در عرصه نویسندگی پشتکار و تلاش لازمه کار است اما بدون پشتیبان و حامی این راه کمی سخت می شود برای یک شخصی که دست به قلم است با نبود حامی ادامه راه سخت و شاید از نوشتن دست بردارد و اینجاست که یک استعداد دفن می شود.

 

این خواننده هرمزگانی با بیان اینکه شهرستان بشاگرد با وجود ظرفیت‌های طبیعی و هنری اما در گم‌نامی بسر می‌برد؛ تصریح کرد: مسئولان در طرح ها و عناوین سالیانه که صورت میگیرد طرحی برای ما جوانان هم در راستای کارداشته باشند و ما را حمایت کنند.

 

وی به عمده ترین مشکلات هنرمندان شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: مشکلات هنرمندان بشاگرد به طور جدی نبود امکانات و خدمات ؛ نداشتن حامی و نبود کانون پرورش فکری در این شهرستان است که استعدادی کشف نمیشود وهنرمندان نمیتوانند هنرخودشان را در معرض دید همگان قرار دهند و هنرشان را اصالت خود اعلام کنند.

 

اکبری تصریح کرد: عقیده من این است که موسیقی و رسیدن به آن کارسختی نیست بلکه سخت ترین کار در این جا دوام آوردن و استقامت در این کار است و اگر درختی را میبینید که تنومد و استوار ریشه هایش را در زمین بنا کرده قطعا کسانی آن درخت را پروررش داده اند و به آن رسیدگی کردند که به یک درخت تبدیل شده است پس هر کاری نیاز به حمایت دارد بدون حمایت و پشتیبانی ادامه راه میسر نخواهد بود.

 

وی فقدان آینده نگری درسیستم آموزشی مهم ترین مشکل عدم پیشرفت هنرمندان هرمزگان دانست و بیان کرد: نداشتن تفکر برای آینده بشاگرد و هرمزگان از سوی مسئولان یکی از معضلات فرهنگی این استان است و یک مسئول باید به فکر بالا بردن ذهنیت ها از لحاظ فرهنگی باشد.

 

خواننده هرمزگانی با بیان اینکه هرمزگان مهد موسیقی ایران است؛ ادامه داد: هرمزگان مهد موسیقی ایران است اما کم کم شاهد این هستیم که به جای پیشرفت فقط پسرفت می کند و این واقعا نگران کننده است .

 

نویسنده بشاگردی به مشوق های خود در عرصه هنری اشاره کرد و گفت:مدیر برنامه ام مهدی ذکایی که جزموفق ترین مدیران ایران است و همچنین از دوستم طاهر عبدالله زاده تشکر ویژه ای دارم بخاطر حمایت هایی که ازمن به عمل آوردند و آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای این بزرگواران را دارم.

 

اکبری خاطر نشان کرد: در دوران کودکی ام دوست داشتم دست اتفاق را بگیرم تا نیفتد اما حال که بزرگ شدم فهمیدم من چه بخوام چه نخوام آن اتفاق صورت می گیرد اما مهم این است که ما با آن اتفاق به زمین نیوفتیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است