منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲
شناسه خبر: 252797
گروه :خبر
image530304

مردم آذربایجان‌شرقی در تجمعی مسالمت آمیز جنایات الهام علی اف در نارداران را محکوم کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مردم آذربایجان‌شرقی به دنبال حوادث 26 نوامبر در منطقه نارداران در جمهوری آذربایجان که منجر به شهادت 6 نفر و زخمی شدن 18 نفر از مسلمنانان شیعه این کشور شد مقابل جمهوری آذربایجان تجمع کردند.

در این اعتراضات مسالمت آمیز افراد با در دست داشتن پرچم‌های حسینی و بلاکاردهایی با عنوان ” الهام علی اف بیدار شو” ؛ “مرگ بر اسرائیل” و عکس شهدای جنایات نارداران ، سیاست‌های استکبار دوستانه‌ی رئیس جمهور آذربایجان را محکوم کردند.

 

 

مردم با سر دادن شعار ” آذربایجان میلتی قبول اتمز ذیلتی” خواستار جلوگیری از جنایت‌های الهام علی اف شدند و از مردم آذربایجان خواستند در برابر اقدامات فاشیستی دولت سکوت نکنند.

در این تجمع هزار نفری معترضان نماز ظهر را در برابر کنسولگری جمهوری آذربایجان اقامه کردند و در ادامه به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

معترضان جنایات نارداران با فریاد ” ای حسین قربانلاری بیز دن سلام اولسون سیزه ؛ نارداران اصلان ناری بیزدن سلام السون سیزه” و “یل یاتار طوفان یاتار یاتماز حسینین پرچمی ؛ دیده‌ی دوران یاتار یاتماز حسینین پرچمی” انزجار خود را از مصوبه مجلس آذربایجان درخصوص ممنوع بودن اهتزار پرچم‌های حسینی اعلام کردند.

 

 

مردم ولایتمدار آذربایجان شرقی به خاک و خون کشیده شدن شیعیان جمهوری آذربایجان را نقشه شوم آمریکا و اسرائیل دانستند و از مجامع بین المللی و وزارت خارجه ایران خواستند نسبت به جنایات الهام علی اف واکنش قاطعانه‌ای نشان دهد.

در پایان این تجمع یکی از جانبازان دفاع مقدس چفیه‌ای را بر سر در کنسولگری جمهوری آذربایجان نصب کرد و با انداختن نامه‌ای به داخل ساختمان، جنایات پلیس امنیتی و دولت آذربایجان را محکوم کرد.

معترضان سرکوب شیعیان نارداران را مشابه جنایات سلفی‌های تکفیری داعش دانستند و از مجلس جمهوری اسلامی ایران خواستند با اقدامات دیپلماتیک فشار را از روی مردم نارداران بردارند.

 

 

در این تجمع هزاران نفری بانوان نیز همچون مردان با فریاد “لبیک یا حسین” اعلام کردند عشق به امام حسین تا قیامت پابرجاست و با اقدامات صهیونیستی پایان نمی‌پذیرد.

از حواشی جالب این تجمع فیلم برداری مخفیانه کنسولگران جمهوری آذربایجان از پشت درهای بسته بود.

این اعتراضات زیر نظر مامورین انتظامی برگزار و بدون هیچگونه درگیری و اهانتی پایان یافت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور