منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 253136
گروه :خبر
13910723000263_PhotoA

قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی با ۳.۱۹ دلار افزایش به ۱۰۷۴.۷۷ دلار در هر اونس رسید، اما هفتمین هفته کاهشی خود را ثبت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با کاهش ارزش دلار و اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا، قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافت و کاهش های اول صبح خود را جبران کرد، اما هفتمین هفته کاهشی خود را به علت انتظار سرمایه گذاران برای مشخص شدن وضعیت نرخ بهره بانکی آمریکا ثبت کرد.

افزایش یا عدم افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در نشست 15 و 16 دسامبر بانک مرکزی این کشور مشخص خواهد شد که در صورت افزایش نخستین مورد طی یک دهه گذشته به شمار می رود.

جورجت بوئله تحلیلگر بازار در این باره گفت: «فشارهای موقتی می تواند روند کاهشی بلند مدت را را مختل کند اما ما هنوز انتظار داریم که قیمت در این هفته به حدود 1000 دلار برسد.»

هر اونس طلا با 3.19 دلار افزایش 1074.77 دلار فروخته شد. این فلز گران بها طی هفته گذشته 0.7 درصد از ارزش خود را از دست داد.

سوکی کوپر تحلیلگر بازار فلز های گران بها در نیویورک گفت: «ارزش دلار و یورو کاهش یافت و اوراق  قرضه 10 ساله وزارت خزانه داری آمریکا افت ارزش داشت اینها به افزایش قیمت طلا کمک کرد و بر تضعیف قیمت نفت و انتظار برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا چیره شد.»

ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین المللی 0.4 درصد کاهش یافت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است