منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۲
شناسه خبر: 282523
گروه :خبر
hormoz

معاملات طلا فقط به بازارهای دادوستد جهانی محدود نمی‌شود؛ بلکه فلز زرد به دستور پخت غذاهای مجلل نیز وارد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  بهای جهانی طلا در چند روز گذشته سیر صعودی داشت و برخلاف نفت، روزهای رونق خود را پشت سر می‌گذارد؛ اما این موضوع موجب نشد رستوران‌های مجلل و مشتریان ثروتمند آن از سفارش غذاهایی با روکش طلا دست بکشند.

طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویر

“سارا زورن،” سردبیر مجله غذای بروکلین، در این باره گفت: طلا به یکی از مواد اولیه ضروری در آشپزخانه رستوران‌های صاحب نام و مجلل تبدیل شده است. این مشتریان هستند که با استقبال گسترده خود، آشپزان را به طبخ غذاهایی با ورقه‌های طلا و یا روکشی از این فلز گرانبها ترغیب می‌کنند.

طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویر

طلای خالص از لحاظ شیمیایی ماده‌ای ساکن و غیرقابل هضم در دستگاه گوارش است؛ اما به دلیل آنکه صدمه‌ای هم به بدن وارد نمی‌کند، مشتریان به خوردن آن ادامه می‌دهند.

سارا زورن در ادامه افزود: این روزها اغلب ثروتمندان عکسی از بشقاب غذای طلایی خود در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام منتشر و رستوران‌ها را به ادامه طبخ چنین غذاهایی ترغیب می‌کنند. یک بشقاب خرچنگ، خاویار و قارچ که با طلا تزئین شده است، 666 دلار قیمت دارد. این مبلغ معادل قیمت 666 همبرگر معمولی است.

طلا فاقد چربی است و مشتریان می‌گویند تاکنون هیچ ماده خوراکی با طعم مشابه طلا نخورده‌اند. طلا برای بهبود برخی بیماری‌ها خاصیت درمانی دارد؛ اما مصرف کنونی آن بیشتر جنبه تجملاتی و نوعی ماجراجویی به خود گرفته است.

شکلات کیت کت ساخت استرالیا، قیمت 88 دلار
طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویردونات طلایی پخته شده در بروکلین، قیمت 100 دلار

طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویر

هات داگ با طلای رنده شده، قیمت نامشخص

طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویر

پیتزای طلایی، قیمت 100 دلار

طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویر

یک جام بستنی میوه‌ای با پودر طلا، نیویورک، 1000 دلار

طلا در دستور پخت غذاهای لوکس+ تصاویر

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است