منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 273756
گروه :خبر
13910723000263_PhotoA

قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای نتیجه نخستین نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در سال جدید میلادی در نزدیکی بالاترین رقم ۱۲ هفته گذشته باقی ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با توجه به کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای خروجی نخستین نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در سال جدید میلادی، قیمت طلا در نزدیکی بالاترین رقم در 12 هفته گذشته قرار گرفت.

به شدت انتظار می‌رود که بانک مرکزی آمریکا پس از پایان نشست دو روزه خود، نرخ بهره بانکی را بدون تغییر حفظ کند اما سرمایه‌گذاران مشتاقند تا نظر سیاست‌گذاران را در مورد عوامل موثر بر اقتصاد جهانی از چین تا اروپا را بدانند.

با توجه به افزایش ریسک‌های مربوط به رشد اقتصادی، انتظار برای افزایش نرخ بهره بانکی در نشست بعدی فدرال رزرو در ماه مارس نیز کاهش یافته است.

بارناباس گان تحلیلکر بازار در این‌باره گفت : «با توجه به ریسک‌های مربوط به رشد، به نظر نمی‌رسد شرایط اقتصادی جهان دلیلی به فدرال رزرو بدهد که نرخ بهره بانکی را به زودی افزایش دهند.»

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 3.12 دلار کاهش 1116.76  دلار فروخته شد. روز گذشته قیمت طلا به 1122.90 دلار در هر اونس رسید که بالاترین رقم از 3 نوامبر به شمار می‌رود.

گان افزود: با توجه ادامه نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهانی «اگر قیمت طلا به 1150 دلار در هر اونس یا 1200 دلار در سه ماهه نخست امسال برسد، من تعجب نمی‌کنم.»

در میان کاهش ارزش بازارهای بورس و قیمت نفت، خاصیت جذابیت طلا در سال جاری بازگشته است و تاکنون سبب افزایش حدود 6 درصدی ارزش طلا شده است. ارزش طلا درسال گذشته 10.4 درصد کاهش یافت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد