منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۹
شناسه خبر: 285375
گروه :خبر
13920924000230_PhotoA
 

امروز در بازارهای جهانی

طلا بیش از ۱۹ دلار سقوط کرد

قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت تقویت ارزش دلار و بازار اوراق قرضه 19.41 دلار سقوط کرد و هر اونس به 1207.39 دلار رسید اما جو حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت و از بالاترین رقم در یک سال گذشته پایین آمد.

عامل سقوط ارزش طلا در معاملات امروز تقویت ارزش دلار و بازار اوراق قرضه عنوان شده است اما با توجه به احتیاط بازارهای مالی، سرمایه‌گذاران پول‌ها را به سمت صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری طلا سوق می‌دهند، قیمت طلا همچنان بالای 1200 دلار باقی مانده است.

قیمت طلا در اوایل ماه گذشته میلادی به علت بحران در بازارهای بورس و نگرانی در مورد اقتصاد جهان به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید اما هفته گذشته به علت برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران و بهبود بازار اوراق قرضه اندکی کاهش یافت. طلا همچنان یکی از دارایی‌هایی است که بهترین عملکرد را در سال جاری با 15 درصد افزایش ارزش داشته است.

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا مشهود است، دارایی‌های گلدتراست بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان بیشترین ورود یک روزه از آگوست 2011 را به خود اختصاص داد.

امروز هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 19.41 دلار کاهش یافت و 1207.39 دلار فروخته شد. طلا روز جمعه نیز 0.3 درصد از ارزش خود را از دست داد.

با کاهش تورم مصرفی در آمریکا در ماه ژانویه ارزش دلار تقویت شد اما احساس سرمایه‌گذاران در مورد طلا همچنان به میزان زیاد افزایشی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است