منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۴
شناسه خبر: 192899
گروه :خبر
22222

نماینده ولی فقیه در ناحیه حاجی آباد گفت: یکی از معضلات اجتماعی شهرستان حاجی آباد طلاق، خودکشی، اعتیاد می باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رساتی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام قنبری در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان با بیان اینکه موضوع طلاق نه تنها در شهرستان حاجی آباد بلکه در کشور به یک معضل تبدیل شده است ادامه داد: متاسفانه دیگر “قبح” موضوع طلاق در جامعه شکسته شده که باید فرهنگسازی و همچنین مسائل آموزشی به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر نقش اساسی خانواده ها و همچنین رسانه ها در پیشگیری از این معضل تصریح کرد: رسانه ها در این زمینه مسئولیت بسیار سنگینی دارند و می توانند کار ساز باشند.
نماینده ولی فقیه در ناحیه حاجی آباد اظهار کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رفع زمینه های شکلگیری آن آسیب ها محقق می شود.
وی گفت: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید پیش زمینه های ان را در جامعه از بین برد و با آموزش و فرهنگسازی زمینه ایجاد جامعه با نشاط را در بین مردم فراهم آورد.
قنبری افزود: امروز بخاطر ماهواره و توسعه شبکه های اجتماعی کارکرد خانواده با تهدید جدی مواجه است که باید ضمن استفاده از فرصت های این دستاورد مهم بشری تلاش کرد تا زمینه مدیریت مشترک دولت، سازمان های مردم نهاد و خانواده ها برای همسو کردن این فناوری ها با فضای سلامت، نشاط و امنیت روانی افراد فراهم شود.
حجت الاسلام قنبری، با اشاره به راه اندازی کارگروه فرهنگی اجتماعی درناحیه حاجی آباد، گفت: این کارگروه با حضور نخبگان علمی پدیده های فرهنگی و اجتماعی مهم شهرستان، آثار و تبعات آنها را مورد بررسی قرار می دهد.
قنبری با تاکید بر اهمیت جدیت علمی اعضای کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان برای رفع مشکلات اجتماعی یادآور شد: اعضا باید بر اساس مطالعات علمی و با ارایه نظرات کارشناسی در جلسات حضور یابند تا مصوبات نشست ها اجرایی و اثربخشی باشند.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی