منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
شناسه خبر: 196454
گروه :خبر
bh

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه طرفین مذاکره به دنبال کسب بیشترین امتیاز هستند، عنوان کرد:انجام شدن توافق مطلوب اوباما است لذا در این توافق به دنبال پیروزی است همچنین رئیس جمهور ما نیز به دنبال کسب امتیاز توافق در کارنامه خود است.

احمد بخشایش اردستانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به بیانات اخیر رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) گفت:رهبر انقلاب در سال همدلی و همزبانی از دولت خواستند جزییات مذاکرات هسته ای را با مردم در میان بگذارند و مردم را از نگرانی بیرون بیاورند اما دولت با مطرح نکردن مباحث هسته ای رهبر انقلاب آن را عنوان کردند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب متوجه شکاف بین طرفداران و مخالفان دولت بعد از تشیع پیکر شهدا شدند،اظهار کرد:رهبر انقلاب مسئولیت مذاکرات را برعهده گرفتند و از این طریق خواستند شکاف موجود در جامعه را از بین ببرند.
بخشایش با اشاره به اینکه آمریکا با اقداماتی مانند سرنگونی دولت مصدق، ممانعت برای ملی شدن صنعت نفت و صنعت هسته ای نابودی هواپیما مسافربری و تاسیسات دریایی، دخالت هایشان در جنگ هشت ساله با عراق و تشکیل گروهک داعش در منطقه برای ملت ایران قابل اعتماد نیست، افزود:آمریکا به این نتیجه رسیده که نمی تواند با جنگ و درگیری ملت ایران را از پای در آورد و ما را به عنوان کشور هسته ای پذیرفته اند که حاضر با مذاکره با شده است.

وی تصریح کرد: هر چندطرف مذاکره کننده غربی قابل اعتماد نیست اما اگر توافق هسته ای انجام شود نقطه عظیمت برای ملت است که می توان خودمان را در جامعه بین الملل رشد دهیم .

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه طرفین مذاکره به دنبال کسب بیشترین امتیاز برای خود هستند، عنوان کرد:انجام شدن توافق مطلوب اوباما است لذا در این توافق به دنبال پیروزی است همچنین رئیس جمهور ما نیز به دنبال کسب امتیاز توافق در کارنامه خود است.

وی با اشاره به تاکید رهبرانقلاب به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی در حال حاضر در کشور ما یک نماد است که باید مقابله با استکبار اجرایی شود.

بخشایش اظهار کرد:هنوز پایه های اقتصاد مقاومتی در جامعه ما شکل نگرفته است لذا  باید اقتصاد در کشور درون زا شود و به جای وابستگی به اقتصاد بین الملل به مباحث داخلی تکیه کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نوعی فرهنگ است که باید در جامعه نهادینه شود،خاطر نشان کرد:باگسترش فرهنگ صرفه جویی و مصرف تولیدات داخلی از صنعت تولید حمایت کنیم و متقابلا تولید کنندگان نیز به فکر ارتقا کیفیت محصولات خودشان باشند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است