منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶
شناسه خبر: 318051
گروه :خبر
748769

منابع خبری سازمان ملل از توافق اولیه طرفین درگیر در مذاکرات صلح یمن بر سر آزادی تمامی اسرا در 20 روز آینده خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، منابع خبری سازمان ملل از توافق اولیه طرفین درگیر در مذاکرات صلح یمن بر سر آزادی تمامی اسرا در 20 روز آینده خبر دادند.

 این توافق یکی از مهمترین دستاوردهای سه هفته مذاکرات برگزار شده در قاهره است. اما باید اذعان داشت که تلاش های هیت ملی یمن و نمایندگان معارضین سوری طرفدار منصور هادی، برای حفظ آتش بس در حال شکست است.

مذاکرات صلح یمن که روز شنبه با اعتراض طرف‌های درگیر از عملکرد نیروهای یکدیگر به حالت تعلیق درآمده بود پس از میانجیگری وزیر امور خارجه کویت، سفرای 18 کشور حمایت کننده از این مذاکرات و فرستاده سازمان ملل متحد ازسرگرفته شده است.

بر اساس آمارهای سازمان ملل، از زمان آغاز جنگ یمن در فروردین 94، تاکنون بیش از شش هزار و 400 غیرنظامی کشته و دو میلیون و 800 هزار نفر در این کشور فقیر عربی آواره شده اند. آمار منابع داخلی یمن از قربانیان مداخله نظامی در این کشور بسیار بالاتر است.

عربستان و هم پیمانانش به بهانه بازگرداندن قدرت به دولت مستعفی عبدربه منصور هادی از 13ماه قبل جنگ و حصر همه جانبه علیه این کشور فقیر عربی را آغاز کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است