منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸
شناسه خبر: 337834
گروه :خبر
13930714000454_PhotoA

کنگره آمریکا در حال بررسی طرحی است که هدف از آن تقویت بیش از پیش نیروی دریایی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای مقابله با ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «پائول رویز» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به کنگره ارائه کرده است که هدف از آن تقویت نیروی دریایی کشورهای عربی برای مقابله با ایران در خلیج فارس، دریای عرب و دریای مدیترانه اعلام شده است.

این طرح به دو کمیته امور خارجی و نیروهای مسلح مجلس نمایندگان ارائه شده و در نوبت بررسی قرار دارد.

رویز در معرفی‌نامه طرح، نوشته است که هدف از این قانون «صدور مجوز کمک و آموزش برای افزایش امنیت دریایی و آگاهی کشورهای خارجی هم‌مرز با خلیج فارس، دریای عرب و دریای مدیترانه با هدف جلوگیری از و مقابله با قاچاق غیرقانونی و دیگر فعالیت‌های دریایی مربوطه ایران، از جمله انتقال غیرقانونی تسلیحات توسط ایران» است.

هنوز زمان بررسی این طرح مشخص نشده است.

واشنگتن بارها تهران را به ارسال سلاح برای گروه‌هایی از جمله انصارالله یمن متهم کرده و چند قایق را هم با ادعای ارتباط با ایران توقیف کرده است.

پیش از این مقامات پنتاگون، از جمله اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا گفته بودند که واشنگتن باید تلاش کند تا فعالیت‌های دریایی ایران را محدود کند. تقویت و تجهیز نیروی دریایی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله اقداماتی است که به گفته کارتر آمریکا باید برای «حفظ موضع قدرتمند خود در منطقه» در دستور کار قرار دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است