منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 350159
گروه :خبر
IMG_0156

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی حاجی آباد، ایجاد روح امید، نشاط و سرزندگی در جامعه را از اهداف طرح هجرت عنوان کرد و گفت: یکی از طرح های موفق بسیج در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان، طرح هجرت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرتضی غضنفر پور در حاشیه بازدید از طرح هجرت بسیج دانش‌آموزی در گفتگو با خبرنگار پیارمْ گفت: امسال 100 دانش آموز بسیجی در قالب طرح هجرت و طرح جهادی در سراسر امدارس شهرستان و روستاها شرکت کرده‌اند.
وی در بازدید از طرح‌های مرمت و بهسازی مدارس، هدف از اجرای این برنامه را پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و انجام کار گروهی با مشارکت خود دانش آموزان عنوان و خاطرنشان کرد: اردو های هجرت دانش آموزی زمینه ای برای رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان است.
غضنفر‌پور در ادامه افزود: بسیج به عنوان بزرگ‌ترین نهاد مردمی و فرهنگی با ارائه طرح‌های مختلف از جمله اردوهای جهادی، طرح هجرت و … علاوه بر هدفمند کردن وقت جوانان و نوجوانان اثرات سازنده ای بر حوزه‌های مختلف اقتصادی، محرومیت زدایی، فرهنگی، مذهبی و آگاهی بخشی دارد.
وی تصریح کرد: یکی از طرح‌های موفق بسیج در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، طرح هجرت است که شرکت کنندگان در زمینه‌های اعتقادی، مهارتی، آموزشی و فرهنگی آموزش‌های لازم را دیده و به صورت عملی با دنیای کار و فعالیت آشنا شده و مهارت‌های خود را ارزیابی می‌کنند.
غضنفرپور خاطرنشان کرد: طرح هجرت 3 از 24 مرداد ماه آغاز شد و تا نیمه اول شهریورماه ادامه دارد و 100 نفر از دانش آموزان دختر و پسر در این طرح شرکت کرده‌اند.
وی ارائه برنامه‌های متنوع را از عوامل موثر در ایجاد انگیزه برای دانش آموزان در ورود به طرح هجرت برشمرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی، تشکیل حلقه‌های معرفتی، مسابقات متنوع فرهنگی، ورزشی و اردویی اشتیاق دانش آموزان را برای ورود به طرح هجرت 3 افزایش می‌دهد.
مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان حاجی‌آبا عمده فعالیت دانش آموزان در طرح هجرت سه را  رنگ آمیزی و بهسازی مدارس، کمک به سازندگی، خدمت رسانی به روستاها، تقویت روحیه مشارکت پذیری و استفاده از بهره‌گیری از توان فرهنگی، هنری و فکری دانش‌آموزان عنوان کرد.
علیرضا سالاری یکی از دانش آموزانی است که در طرح هجرت شرکت کرده است هدف خود را کمک رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: من خیلی به این کار علاقه دارم و هر سال در این طرح شرکت می کنم و امسال سومین سالی است که در طرح هجرت به کار رنگ آمیزی مشغول هستم.

وی که دانش‌آموز پایه هفتم است، افزود:  مدرسه‌ای را که اکنون دارم رنگ می‌کنم مدرسه ای است که خودم در آن درس می خوانم.
مسلم نوروزی و علی اصغر دره‌شیری از دیگر دانش‌آموزانی هستند که می‌گویند که هدفشان کمک کردن به مردم است و دوست دارند که به مناطق محروم بروند و در آنجا فعالیت کنند.

انتهای پیام/ش

IMG_0156 IMG_0151 IMG_0137

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان