منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۲
شناسه خبر: 297908
گروه :خبر
690482

امام جمعه مشهد مقدس گفت: از ابتدای انقلاب تا کنون طرح های ضد ایرانی هر چه بوده، پس از برجام دو برابر 37 سال پیش از برجام شده است، گفت: ما با چنین دشمنی رو به رو هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  آیت‌الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی در همین حرم مطهر رضوی دو نکته را تبیین فرمودند؛ نکته اول تبیین ماهیت دشمن بود که باید با اندیشه قوی دشمن شناسی آمادگی لازم را برای مقاومت در برابر دشمن و مقابله با دشمن وشیطنت ها و توطئه های نابکارانه براندازانه دشمن داشته باشیم و محور دوم علاج قطعی کار در برابر همه ترفند های ابلیسی دشمن در خط عداوت و دشمنی با اسلام و نظام انقلاب ما است که امسال با آن روبه رو هستیم.

 

 

وی ادامه داد: از روز اولی که بنای مذاکره با دشمن در جریان هسته ای آغاز شد مقام معظم رهبری برای هشدار به مردم دو مطلب را بیان فرموند: اول اینکه آمریکا قابل اطمینان نیست، و مطلب دوم اینکه آمریکا دشمن ما است و به هیچ شکلی از دشمنی ما دست بر نمی دارد بلکه هر جریانی را استخدام می کند برای افزایش عداوت و دشمنی اش.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ما در جریان زندگیمان مطیع رهبرهستیم و وابستگی ما دینی، اعتقادی و تکلیف مداری است.

 

وی تأکید کرد: وقتی رهبری می فرمایند همدلی با دولت و کمک به دولت برای ما به عنوان وظیفه مطرح می شود، در مسئله برجام و پسابرجام وقتی حرفی می زنیم در راستای دولت ستیزی نیست بلکه در راستای همدلی با دولت است.

 

امام جمعه مشهد مقدس افزود: وقتی مقام معظم رهبری تیم مذاکره کننده را تأیید می فرمایند و به عنوان فرزندان انقلاب می دانند پس آنچه ما می گوییم به معنای نفی آنها نیست بلکه در تحلیل عداوت و دشمنی دشمن است که تا کنون دست از دشمنی اش بر نداشته است.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا کنون طرح های ضد ایرانی هر چه بوده، پس از برجام دو برابر 37 سال پیش از برجام شده است، گفت: ما با چنین دشمنی رو به رو هستیم، نتیجه برجام این شده است که ایران به تعهدات خودش عمل کند و دشمن نه تنها به تعهدات خود عمل نکرده بلکه دوبرابر دشمنی های قبلی سعی و تلاش داشته است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تا کنون جریان قضایی آمریکا وارد عرصه عداوت و طرح های ضد ایرانی نشده بود اما پس از برجام 2 حرکت قوه قضایه آمریکا انجام داده است گفت: در قدم اول مبلغ گذافی را از پول‌های مردم مصادره کرده اند و در قدم دوم در کشتار 11 سپتامبر ایران را محکوم کردند، 11 سپتامبری که یک توطئه شیطانی توسط بوش پسر بوده که توسط عربستان سعودی و وهابیت انجام شده وحالا در کمال وقاهت قوه قضائیه آمریکا ایران را محکوم  می‌کند که این نتیجه 2 سال مذاکره و لبخند زدن است.

 

وی خاطر نشان کرد: با وقاهت پس از دوسال مذاکره این‌گونه برخورد می کنند.

 

آیت‌الله علم الهدی تأکید کرد: همچنین موضوع رفع تحریم ها که حل نشد حتی به بهانه برنامه های موشکی ایران تحریم های جدید هم اضافه شده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: میگویند در خاک خودتان با توان و علم و موشک خودتان حق ندارید از خودتان دفاع کنید در حالی که هر چند وقت گزینه نظامی را به رخ می کشد و می گوید چون می خواهید از خود دفاع کنید پس باید تحریم شوید.

 

وی گفت: جریان کشتار مغول با این وقاهت آمریکا دارد به فراموشی سپرده می شود.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: آن روز کشور رهبر نداشت، ولی فقیه نداشت و در همین بخارا وقتی لشکر مغول وارد شدند همه تسلیم شدند، مرد ها و زن ها را جدا کردند تا مردان بخارا را همه را گردن بزنند، به تعداد آنها سرباز در لشکر مغول نبود که هر 50 نفر را یک سرباز مغول می‌سپردند تا در گوشه بیابان گردن بزند.

 

 

وی ادامه داد: 50 نفر با یک نفر و یک شمشیر، اگر به او حمله می کردند 20 نفر هم کشته می شدند 30 نفر آزاد می شدند.

 

 

عضو مجلس خبرنگان رهبری یادآور شد: آمریکا ما را با مردم آن دوران اشتباه گرفته است، می‌گوید توان نظامی خود را کنار بگذارید تا جان و مال و ناموس شما در اختیار ما باشد.

 

 

وی تصریح کرد: آمریکا می‌گوید تحریم می‌کنم تا تسلیم من شوی و تا جایی تسلیم شوید که حق دفاع از خود را نیز نداشته باشید، آمریکایی که از مغول هم خونخوارتر است اما اینها مرد و زن و بچه را نابود می‌کنند.همه چیزمان را بدهیم که فقط ما را تحریم نکند؟ شیاطینی که دنبال غارتگری نفت هستند و می‌خواهند تحریم نفتی برداشته شود تا خودشان بخورند و ملت هم برایشان اهمیت ندارد اینها اگر دست از این کار برندارند به فرمان مقام معظم رهبری افشاگری خواهد شد.

 

 

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: محال است برجام 2 راه بیندازید و صنایع موشکی را زیر سوال ببرید، مردم ما رهبر بیدار و بیدارساز دارند، ملت بیدار در برابر این توطئه‌ها آرام نمی‌گیرد و نمونه آن را در 9 دی شاهد بودید. این شیطنت‌ها در نظام ما به هیچ وجه قابل اجرا نیست، با ملت و مردم صادق باشید. راه مقابله با این شگردها را نیز مقام معظم رهبری بیان فرمودند و اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل را بیان کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است