منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
شناسه خبر: 324381
گروه :خبر
IMG-20160530-WA0049

در راستای تکریم و حمایت از خانواده‌های زندانیان، جشن نسیم مهر با حضور فرماندار امام جمعه و مسئولان و خیرین شهرستان حاجی آباد در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد،حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباددر جشن نسیم مهر طی سخنانی در خصوص انفاق افزود: قرآن، یکی از خصلت های مهم اهل ایمان را انفاق می شمارد و آن را در کنار ایمان به غیب و اقامه نماز قرار می دهد، در حقیقت خداوند متعال جلوه ایمان را در ارتباط با خدا و سایر انسان ها معرفی می کند.

 

وی گفت : یکی از مهمترین مصادیق در باب احسان و نیکوکاری ها، انفاق مالی و صدقات است، که شما را از عذاب نجات می دهد و آتش خشم الهی را خاموش می کند.

مختاری افزود: اینکه انسان بتواند از مالی که در کسب آن تلاش کرده است ؛ قسمتی را با خدا معامله کند چه واجبات و چه مستحبات ، هنری در اسلام است که از دسترنج خویش و از حاصل تلاش خود برای دیگران هزینه کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه جرائم غیرعمد خارج از اراده افراد است، خاطرنشان کرد: وجود محکومان غیرعمد در زندان نه تنها به حال شکات سودی ندارد بلکه زمینه بروز آسیب‎های اجتماعی را برای فرد و اعضای خانواده وی فراهم می‎کند و بار مالی زیادی به دولت تحمیل می‎کند.

اصغر جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد در این مراسم بیان داشت: کسی که در امر خیری شرکت می کند و با کمک خود زمینه آزادی یک انسان زندانی را فراهم می کند، فرد زندانی و خانواده اش را از بسیاری از آسیب ها نجات داده است.

وی تصریح کرد: هر ساله در ماه رمضان جشن گلریزان برای زندانیان غیرعمد برگزار می‎شود لذا از خیرین و تمام کسانی که می‎توانند در این امر خداپسندانه شرکت کنند دعوت می‎شود تا در دهه پایانی ماه رمضان موجبات آزادی زندانیان غیرعمد را فراهم و خود را در شادی دیگران سهیم کنند.

رضایی دادستان دادگستری حاجی آباد گفت:این جشن برای اولین بار در شهرستان حاجی آباد برگزار شد و مبلغ 250 میلیون ریال جمع آوری شد و با توجه به این که بیش از 500 زندانی در این شهرستان تحمل کیفر می نمایند حدود یکصد خانواده زندانی از محل این کمک ها بهره مند می گردند.

رضایی هدف از اجرای این جشن در راستای انجام وظایف دستگاه قضایی مبنی بر پیشگیری از وقع جرم در خانواده زندانیان و تشویق زندانی برای بازگشت به جامعه و خانواده می باشد.

حجت الاسلام صادقی ریاست دادگستری حاجی آباد در جشن نسیم مهر ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و خیرین شهرستان با اشاره به مشکلات خانواده‌های زندانیان تصریح کرد: فقدان درآمد ناشی از زندانی شدن سرپرست خانواده جزو تبعات منفی در اقتصاد خانواده بوده و از دست رفتن کار به واسطه محبوس شدن و تبدیل عامل مولد به مصرفی از دیگر تبعات زندانی شدن سرپرست خانوار است که در این راستا حمایت از خانواده‌های زندانیان به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و تأمین مایحتاج زندگی آنان بسیار حایز اهمیت بوده و ورود افراد خیر و نیکوکار را می‌طلبد.

حجت الاسلام صادقی افزود: وارد آمدن آسیب‌های قابل توجه به اجتماع و خانواده فرد زندانی، رواج فساد، ناامنی به دلیل عدم وجود سرپرست در خانواده، انزوای خانواده به دلیل مشکلات مالی و تربیت فرزندان از دیگر مشکلات رایج خانواده‌های زندانیان است که برای کاهش این آسیب‌ها ورود خیرین در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و مشارکت مردم بسیار گره‌ گشا و موثر است.

صادقی تعداد زندانیان شهرستان حاجی آباد را تقریبا 500 نفر عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود همکاری مسئولان ارشد شهرستان و خیرین نیکوکار برای ساماندهی به مشکلات خانواده‌های زندانیان و به تبع آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در شهرستان حاجی آباد بیشتر شده و منتج به کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از زندانی شدن افراد سرپرست خانوار شود.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند