منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴
شناسه خبر: 312860
گروه :خبر
13930216000097_PhotoA

«طرح ملی باند پهن کشور» که به منظور تهیه استراتژی باند پهن کشور، فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه باند پهن و تعیین سهم اپراتورها در این بازار از دولت دهم کلید خورد، اکنون به مرحله آخر رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در چندین سال اخیر، موضوعی به نام «طرح ملی باند پهن کشور» در دستور کار معاونت بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار داشت.

طرح ملی باند پهن کشور در دولت دهم در حال برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار برای انجام کار مطالعاتی بود و با در نظر گفتن 9 ماه زمان مطالعه، پیش بینی شده بود که سند «طرح ملی باند پهن کشور» تا پایان سال 92 تهیه شود.

یکی از مدیران سابق این طرح در این خصوص گفته بود: باند پهن در تمام دنیا دارای طرح ملی است. اصلی‌ترین هدف این طرح، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم (فنی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی) و تعیین وظیفه بخش‌های مرتبط با پهن باند است که در نهایت طرح جامعی تهیه شود که با اسناد بالادستی مطابقت داشته باشد و معیار انجام کار قرار بگیرد.

همچنین در بیان یکی از اهداف ملموس «طرح ملی باند پهن کشور»، تعیین سهم برای اپراتورهای مختلف ارائه دهنده اینترنت در کشور عنوان شده بود؛ اینکه اپراتورهای ADSL، وایمکس، فیبر نوری، موبایل و باقی، هر یک حداکثر چه سهمی از بازار اینترنت کشور را در اختیار داشته باشند.

با پیشرفت کار سرانجام در آخرین ماه از سال 92، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 7 برنامه توسعه باند پهن را اعلام کرد و گفت: ارتقای تکنولوژی اپراتورهای موبایل فعلی، ورود اپراتور مجازی برای رقابت بیشتر، توسعه وای‌فای، بازنگری در مجوزهای PAP برای رفع موانع پهنای باند ثابت، توسعه FTTX (دسترسی فیبر نوری)، ارتقای اپراتورهای وایمکس با تغییر تکنولوژی برای ارتقای پهنای باند و ورود بخش خصوصی به CDN (اپراتور تولید محتوا) از موضوعات کلان طرح باند پهن ملی کشور برای توسعه باند پهن است.

وی یادآور شد: پس از تهیه چارچوب سند طرح باند پهن ملی کشور در ماه اول 93 سند در اختیار همه برای اعلام نظر و بررسی قرار خواهد گرفت.

در نهایت اخیرا در دهم اردیبشهت ماه 95، در نشستی با حضور وزیر ارتباطات دولت یازدهم،‌ مسئولان دولتی و مدیران بخش خصوصی، نقشه راه و تقسیم کار ملی در خصوص توسعه شبکه پهن باند کشور مشخص و مقرر شد به موقع اجرا شود.

وزیر ارتباطات در باره اهمیت این اقدام گفت: طی سال های گذشته، اقدامات پراکنده ای در شبکه ارتباطی کشور برای رفع نیاز مردم انجام شده بود اما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد شبکه منسجم و علمی در دستور کار قرار گرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان