منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
شناسه خبر: 236708
گروه :خبر
24
 

گفتگو / معاون امور توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی هرمزگان :

طرح غربالگری هرمزگان بینایی سنجی در یک هزار پایگاه هرمزگان اجرا می شود

معاون امور توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی گفت:طرح غربالگری بینایی سنجی در بیش از یک هزار پایگاه و مربی تعلیم دیده در مهده کودک ها و مدارس تا 25 آبان ماه در حال اجرا است.

عصمت لطفی زاده ، معاون امور توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی استان هرمزگان ، در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آغاز طرح ملی تنبلی چشم گفت:امسال بیستمین سال اجرای این طرح است  چرا که یکی از شایعه ترین بیماری در کودکان تنبلی چشم که در مرحله کم بینایی و نابینایی است و بهترین زمان برای درمان در کودکان زیر سن 5 سال است.

 

 

 

 

وی افزود: طرح بینایی سنجی در سه سطح صورت  توسط مربیان ، معلمین و مهروزان که در خانه بهداشت و سطح دوم آن که بینایی سنجی صورت می گیرد و افرادی که در سطح اول مشکوک به شناسایی شده اند به آن مراجعه می کنند سطح سوم آن که اگر بینایی سنج تشخیص دادند برای درمان کودکان را به متخصص چشم ارجاع می دهند.

 

 

 

 

معاون امور توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی اظهار کرد: سازمان بهزیستی با توجه به این طرح آمادگی خود را برای خانوادهای نیازمند جهت خدمات و مددکارای که شامل ویزیت ، تجویز عینک و عمل جراحی اعلام کرده است.

 

 

 

 
لطفی زاده تصریح کرد: خانواده ها بچه های خود را از هفته اول تولد کار سنجش و بینایی را انجام دهند و تا سن زیر پنج سال سه بار انجام دهند و اگر اعلامی همچون غیرطبیعی مانند قرمزی چشم و ترشحات و غیر به پزشک متخصص مراجعه کنند.

 

 

 
وی افزود: در سال گذشته 57 هزار و800 کودک در سنین سه تا شش ساله مورد سنجش بینایی قرار گرفته که از این تعداد 6 هزارو 102 نفر از کودکان مشکوک بودند که می بایست به بینایی سنج ارجاع شوند و از تعداد کل 1727 اختلات بینایی داشته اند ، 234 نفر مبتلا به تنبلی چشم تحت درمان قرار گرفته شده اند.

 

 

 

 
لطفی زاده خاطرنشان کرد: در سال 94 بیش از هزار پایگاه و مربی تعلیم دیده در مهده کودک ها و مدارس در مقطع پیش دبستانی این کار را انجام می دهند امیدواریم با فعالیت بسیاری  تیم های غربالگری در روستا ها دور افتاده و محروم که تعداد زیاد کودک محروم  هستند تحت پوشش قرار گیرند.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است