منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۷
شناسه خبر: 258952
گروه :خبر
hormoz

معاون رییس جمهور آمریکا با ارائه طرح قدیمی خود، درصدد تجزیه عراق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  اگر سال 2014 سال اشغالگری داعش در عراق و سال 2015 سال دخالت منطقه ای ترکیه در این کشور باشد، سال 2016 طرح “جو بایدن” – معاون رئیس جمهور آمریکا – (درباره عراق) دوباره مطرح خواهد شد. بایدن این طرح را در سال 2007 مطرح و کنگره آمریکا با آن موافقت کرد.

 در سال آینده میلادی طرح بایدن با قوت بیشتری مطرح خواهد شد. جو بایدن در این طرح از «منطقه سنی» یاد می‌کند که تحت عنوان فدرالیته در رسانه‌ها مطرح شد. فدرالیته از نظر بایدن چیزی فراتر است و به سطح ایجاد ایست بازرسی و صدور کارتهای شناسایی می‌رسد که بعدها به پاسپورت شبیه‌تر خواهد شد. همچنین نیروی مسلحی برای حفاظت از مرزهای این فدرالیته شکل می‌گیرد.
از سوی دیگر، اداراتی نیز تشکیل می‌شود که تقریبا مستقل خواهند بود. شاید نیروهای گارد ملی که نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگه با آنها مقابله می‌کنند، هسته اولیه ارتش‌های کوچکی باشد که از مناطق حفاظت می‌کنند.
طرح بایدن با شکل قدیمی‌اش (سه ایالت گسترده نزدیک به ایالت مستقل) و با ماهیت جدید یعنی منطقه سنی نشین (که بارها درباره آن کنفرانس و نشست برگزار  و از حمایت منطقه‌ای ترکیه و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برخوردار شد. همچنین واشینگتن بارها از این طرح حمایت کرد.
 حمایت طرف‌های بین المللی و منطقه‌ای با سلاح، پول و نفوذ سیاسی از «سنیهای سیاسی» با آنکه برای  مقابله با »شیعیان سیاسی» مورد حمایت ایران صورت می‌گیرد اما به واقع سبب می‌شود در عمل دولت عراق قادر نباشدسلطه اش را به مناطق سنی بسط دهد. این مناطق حق خواهند داشت براساس قانون اساسی در سفارتخانه های عراق نمایندگیهایی برای پیگیری امور توسعه، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند. در واقع دولتهای کوچک در درون یک دولت خواهند بود و به تدریج این ساختار توسعه خواهد یافت تا به یک کشور مستقل تبدیل شوند. چیزی شبیه به منطقه کردستان که در عمل اینگونه شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند