منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
شناسه خبر: 279746
گروه :خبر
13940218000073_PhotoA

۳ سناتور آمریکایی طرحی را پیشنهاد کرده‌اند که اگر ایران از کره شمالی تکنولوژی هسته‌ای وارد کند تمامی تحریم‌های تعلیق‌شده دوباره به جای اول خود بازگردانده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سناتور جان تون، مایک راندز و جان کورنین طرحی را با نام قانون تحریم ایران و کره شمالی در سنای آمریکا پیشنهاد کرده‌اند که براساس آن در صورت تلاش ایران برای دریافت تکنولوژی هسته‌ای از کره شمالی، تمامی تحریم‌هایی که طبق توافق هسته‌ای رفع و یا تعلیق شده‌اند بازگردانده شوند.

سناتور تون در این زمینه گفت: اغلب آمریکایی‌ها از جمله خودم، به ایرانیها در زمینه عمل به تعهداتشان براساس توافق هسته‌ای اعتماد ندارند. اما اکنون که این توافق امضا شده است ما باید مطمئن شویم که ایران مسئولانه عمل می‌کند. ما می‌دانیم که کره شمالی به شدت تلاش می‌کند تا برای تکنولوژی تسلیحاتی خود بازار فروش پیدا کند.

وی افزود: اگر مشخص شود که ایران به دنبال وارد کردن این تکنولوژی از پیونگ یانگ است تحریمها دوباره باید علیه ایران بازگردد.

مقامات ایرانی هرگونه تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و همکاری هسته‌ای و موشکی با کره شمالی را رد کرده‌اند.

قانونگذاران آمریکایی پس از عدم موفقیت برای از ریل خارج توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5، همواره تلاش می‌کنند با تصویب قوانین و طرحهای جدید در کنگره این کشور ایران را مجددا تحت فشار قرار دهند و تحریمهای تعلیق شده را به جای اول خود بازگردانند.

سناتور راندز نیز مدعی شد؛ ایران نشان داده که قابل اعتماد نیست. کمی بعد از امضای توافق هسته‌ای، ایران موشک بالستیک دوربرد آزمایش کرد، در نزدیکی ناو آمریکایی موشک شلیک کرد و ملوانان آمریکایی را بازداشت کرد.

وی تاکید کرد که طرح جدید ما یک لایه اضافی برای مسئولیت پذیری ایران ایجاد می‌کند و در صورت خرید تکنولوژی هسته‌ای از کره شمالی، تحریمهای اقتصادی سریعا بازخواهد گشت.

براساس این طرح، اگر رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا تایید کند که ایران این قانون را نقض کرده است باراک اوباما باید تحریمها علیه ایران را بازگرداند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است