منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۱
شناسه خبر: 317512
گروه :خبر
۲۰۱۶۰۴۲۳_۱۱۲۴۳۵

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از آغاز طرح سرشماری طرح تحول سلامت در کیش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس،  محمد رضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به اهمیت طرح سرشماری برای برنامه ریزی مناسب در جهت ارائه خدمات سلامت گفت: طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با هدف افزایش سطح سلامت جمعیت افزایش عادلانه دسترسی به خدمات سلامت، بهبود کیفیت خدمات رسانی و افزایش رضایتمندی شهروندان اجرا می شود.

 

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش اظهار کرد: در این طرح به مراقبت های تغذیه، سلامت روان، پیشگیری از بیماری های واگیر و کنترل عوارض بیماری های مزمن و غیرواگیر به صورت ویژه اهمیت داده شده است.

 

وی افزود: با مشارکت حداکثری مردم در این طرح، خدمات بهتر و پیگیرتر از گذشته به مردم در حوزه سلامت ارایه می شود.

 

رضانیابا بیان اینکه داشتن اطلاعات دقیق از جمعیت نقش مهمی در برنامه ریزی صحیح دارد، گفت: تمام اطلاعات در سامانه نرم افزار سیب ثبت و بر این اساس مراقبت بهداشتی فعالی از جمعیت انجام می شود.

 

وی گفت: با توجه به ثبت این اطلاعات در شبکه نرم افزار سیب، اگر فردی در هر نقطه ای از کشور بیمار شود، پزشک معالج با استفاده از کد ملی و دفترچه بیمه وی به پرونده پزشکی بیمار دسترسی پیدا می کند و درمان را با استفاده از این اطلاعات آغاز می کند.

 

گفتنی است: طرح سرشماری جمعیت در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در کیش از25اردیبهشت آغاز و تا تاریخ6/3/95  ادامه دارد.

 

رضانیا گفت: در این طرح پرسش هایی در مورد تعداد اعضای خانواده، وضعیت بیمه و عضویت در پزشک خانواده شهری مطرح و همه داده های مورد پرسش ، به صورت محرمانه ثبت می شود.

 

وی بیان کرد: اطلاعات جمع آوری شده برای سنجش شرایط بهداشتی و درمانی خانوارهای ساکن کیش ، نحوه دسترسی آنان به خدمات سلامت است .

 
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش اظهار کرد:اجرای این طرح تنهابا هدف سنجش شرایط بهداشتی و درمانی کیش انجام می شود و داده های به دست آمده از خانوارها نیز در همین حیطه مورد بررسی قرار می گیرد.
رضانیا  ادامه داد: نتایج این طرح می تواند به دست اندرکاران بهداشت و درمان برای شناسایی نقاط قوت و ضعف ارایه خدمات درمانی کمک کند و همچنین زمینه های بهبود عرضه خدمات را در این حوزه مهیا سازد.
این مسئول تاکید کرد: اجرای این طرح  از ساعت 9الی 13   وبعد از ظهر ها از ساعت  16 تا 20  است و مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی هر خانوار نیز بین هشت تا 10 دقیقه است .

 

رضانیا با اشاره به نقش موثر این سرشماری در عرضه بهتر خدمات سلامت به کیشوندان، از شهروندان خواست تا با در دست داشتن شناسنامه کلیه افراد خانوار و کارت ملی ، در اجرای این طرح با پرسشگران همکاری کنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر