منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: 339365
گروه :خبر
13950225142538877704824

پس از ماه‌ها مذاکره، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا یک طرح جدید را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران ارائه می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم، در حالی که جمهوری‌خواهان آمریکا همچنان به هشدارهای خود نسبت به توافق هسته‌ای دولت اوباما با ایران ادامه می‌دهند و آن را یک اشتباه خطرناک کاخ سفید ارزیابی می‌کنند، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا در حال آماده کردن طرح جدیدی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران است.

ولی تاکنون تنها 2 نماینده دموکرات از این طرح حمایت کرده‌اند. طرح کورکر قصد دارد تا تحریم‌های بیشتری را علیه افراد و شرکتهایی وضع کند که در برنامه موشکی ایران مشارکت دارند و با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تلاش‌های مربوط به تهدیدات سایبری و جاسوسی همکاری دارند.

این طرح همچنین قصد دارد تا قانون تحریم‌های ایران را تا سال 2026 میلادی تمدید کند. این طرح پیشنهادی مؤسسات مالی ایران را از هرگونه مبادله مالی و ارزی با دلار آمریکا با یک کشور ثالث منع خواهد کرد.

رایزنی‌های کورکر برای ارائه این طرح جدید از ماهها قبل آغاز شده است. این طرح مانع از آن خواهد شد که رئیس جمهور آمریکا برخی تحریم‌ها را به‌منظور دستیابی به توافقات جدید با تهران، لغو کند. این طرح موجب خواهد شد تا کنگره هر قرارداد جدیدی با ایران را پیش از اجرا، مورد تصویب قرار دهد.

کورکر با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ رئیس جمهوری نمی‌تواند برخی تحریم‌ها را معاف کند و توافقات بین المللی را بدون اجازه و تصویب کنگره اجرا کند.

98 سناتور آمریکایی سال گذشته به طرحی رأی دادند که بر اساس آن خواستار بازنگری در قرارداد هسته‌ای با ایران شده بودند.

ولی اکثر دموکراتها هنوز این طرح جدید را امضا نکرده‌اند، حتی برخی از مخالفان توافق هسته‌ای با ایران. کورکر قصد دارد تلاش مشترکی را با باب منندز، جو مانچین و همین طور مارکو روبیو برای تصویب نهایی این طرح آغاز کند.

کورکر امیدوار است که دموکراتها نیز در تابستان امسال این طرح را امضا کنند. باب منندز ضمن انتقاد شدید از رویکرد دولت اوباما گفت: دولت به‌طور کلی موضعی را اتخاذ کرده است که با هر چیزی مخالفت می‌کند. آنها به هر طرح پیشنهادی از سوی کنگره “نه” گفته‌اند. آنها دوست دارند تا کنگره را کنار بگذارند.

روزنامه واشنگتن پست همچنین نوشته است: اقدام مجلس نمایندگان آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، یک تلاش نمادین برای زیر سؤال بردن اعتبار توافقنامه هسته‌ای است که یک سال قبل از سوی دولت اوباما به امضا رسیده است. نمایندگان آمریکایی قصد دارند تا با ارائه این طرح‌ها به‌نوعی نشان دهند که رفتارهای غیرقانونی ایران در تناقض با توافق هسته‌ای بوده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است