منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷
شناسه خبر: 302513
گروه :خبر
13930912000803_PhotoA
 

به اتهام حملات سایبری صورت گرفت

طرح جدید سناتور آمریکایی برای تحریم ایران

یکی از قانونگذاران آمریکایی طرحی را به مجلس سنا ارائه کرده که در صورت تصویب، رئیس‌جمهور آمریکا را به تحریم اشخاص ایرانی به بهانه حملات سایبری ملزم می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «مایک راوندز»، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز چهارشنبه (6 آوریل) طرحی با عنوان «قانون تحریم سایبری ایران» را معرفی کرد.

این طرح که خلاصه‌ای از آن بر روی صفحه شخصی این سناتور آمریکایی در سایت مجلس سنا قرار گرفته، در صورت تصویب و تبدیل شدن به قانون، رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم به ارائه گزارشی به کنگره درباره برخی فعالیت‌های ایران که مطابق ادعاها برای تضعیف امنیت سایبری آمریکا انجام می‌شوند، می‌کند.

«راوندز» در اظهاراتی برای توضیح این طرح، با متهم کردن ایران به انجام حملات سایبری علیه مواضع آمریکایی گفت: «ایران و سایر دشمنان ما، در حال حاضر از فناوری‌های پیشرفته برای حمله سایبری به شرکت‌ها و دولت کشور ما استفاده می‌کنند. ما با گزارش‌دهی و تحریم کردن کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند می‌توانیم از وقوع حملات سایبری بیشتر جلوگیری کنیم.»

در یکی از بندهای «قانون تحریم سایبری ایران»، رئیس‌جمهور آمریکا ملزم شده نام اشخاص مورد اشاره در گزارشش به کنگره را به فهرست سیاه تحریم وزارت خزانه‌داری این کشور اضافه کند. نفرات اضافه شده به این فهرست، اجازه دسترسی به دارایی‌هاییشان در آمریکا را نخواهند داشت و مبادلات تجاری اشخاص آمریکایی با آنها منع خواهند شد.

گزارشی که رئیس‌جمهوری آمریکا تقدیم کنگره می‌کند باید علاوه بر این موارد به تشریح راهبرد آمریکا برای مقابله با فعالیت‌های دسته‌ای از اشخاص ایرانی بپردازد که مطابق ادعاها امنیت سایبری آمریکا را تضعیف می‌کنند.

وزارت دادگستری آمریکا اخیراً با متهم کردن هفت ایرانی به هک نزدیک به 50 موسسه مالی و یک سد در نیویورک، علیه آنها کیفرخواست صادر کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان