منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۶
شناسه خبر: 210606
گروه :خبر
13940231000168_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای در دستورکار سفر وزیر خارجه به منطقه قرار دارد، گفت: در این سفر درباره طرح جدید ایران برای کمک به رفع مشکل سوریه و ابعاد و آثار نتایج مذکرات هسته‌ای رایزنی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه در خصوص سفر امروز ظریف به بیروت گفت: در این سفر موضوعات مختلف دوجانبه و تحولات منطقه‌ای در دستور کار قرار دارد.
وی بررسی بحران تروریسم و افراطی‌گری را از دیگر از اهداف این سفر برشمرد که در دیدار با مقامات چند کشور منطقه درباره آن مذاکره می‌شود.
افخم گفت: در این سفر همچنین درباره طرح جدید کشورمان برای کمک به رفع مشکل سوریه و ابعاد و آثار نتایج مذکرات هسته‌ای رایزنی می‌شود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به دیدگاه ایران برای حل و فصل مسائل سوریه اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران درباره بحران این کشور از آغاز بر سه اصل منطقی استوار بوده است: احترام به حق مشروع ملت سوریه به منظور اصلاح و تعیین سرنوشت خود؛ مخالفت با مداخله بیگانگان که به علت سیاست‌های مستقل دولت سوریه و حمایت از مقاومت، در صدد تسویه حساب با این کشورند و مخالفت با استفاده از تروریسم برای تحقق اهداف سیاسی.
وی گفت: طرح چهار ماده‌ای ایران برای کمک به حل بحران سوریه هم در چارچوب اصولی که ذکر شد در دست تهیه و در حال روزآمد شدن است که پس از مشورت و رایزنی با دولت سوریه و دیگر بازیگران مؤثر ارائه خواهد شد.
افخم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران بر این باور بوده است که بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و باید بر اساس راه‌حل سیاسی و دیپلماتیک مبتنی بر گفت‌وگو و توافق پایان یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است