منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 274245
گروه :خبر
13940927000230_PhotoA

سخنگوی جنبش انصارالله با اشاره به اینکه تداوم جنگ در یمن به نفع واشنگتن است اظهار داشت که طرح سیطره نیروهای افراطی (القاعده) بر سرمایه‌های یمن در این کشور کلید خورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جنبش انصارالله یمن همچنان هرگونه ازسرگیری مذاکرات سیاسی پیش از توقف جنگ در یمن را رد می‌کند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در این‌باره به روزنامه «الاخبار» لبنان گفت: تداوم تجاوز و محاصره همه جانیه یمن، مانع حل و فصل بحران این کشور و ازسرگیری مذاکرات می‌شود.

وی بار دیگر تکرار کرد: کسی که گفت‌وگوها در سوئیس را متوقف کرد، آمریکایی‌ها بودند و این آمریکایی‌ها بودند که تلاش کردند برخی نتایج را می‌شد در این گفت‌وگوها حاصل کرد، ناکام گذاشتند.

عبدالسلام تصریح کرد: به انصارالله هیچ زمانی برای گفت‌وگوها پیشنهاد نشده است زیرا سازمان ملل میز می‌داند که گفت‌وگو در سایه تداوم تجاوز، به هیچ راهکاری منتهی نمی‌شود. آمریکا تمایل دارد که این جنگ ادامه یابد زیرا در راستای منافعش در منطقه و پرونده‌های آن در سوریه و سایر کشورهاست.

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه در واکنش به اظهارنظر «عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه «عبدربه منصور هادی» مبنی بر آمادگی برای بازگشت به گزینه تشکیل دولت فدرال گفت: مسوله اقلیم‌ها، قانون اساسی، ساختار دولت و سایر مسائل مرتبط با گفت‌وگوی ملی که در چارچوب مسئولیت‌های هیأت ملی کشور است، مسائلی است که هنوز تصمیم قطعی درباره آنها اتخاذ نشده و تلاش برای تحمیل آنها با توسل به زور و قدرت، یکی از مسائل بروز اختلافات سیاسی در داخل کشور شده است.

وی درباره توسعه حضور القاعده در استانهای جنوبی اظهار داشت: این سازمان در استانهای جنوبی دامنه فعالیتش را گسترانده است و با تسلط بر بنادر، میلیاردها دلار از طریق گمرک و مالیات درآمد حاصل کرده است. این امر نشان می‌دهد که یک طرح در یمن در حال اجراست که به موجب آن، نیروهای افراطی بر سرمایه‌های کشور سیطره می‌یابند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است