منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶
شناسه خبر: 308190
گروه :خبر
635967394789287906
 

در نشست پایش پردیس ها و مراکزدانشگاه آزاد عنوان شد:

طرح تجمیع ۲ زمینه توسعه واحدهای دانشگاهی را فراهم کرد

طرح تجمیع ۲ در چابک‌سازی و کیفی‌سازی واحد‌های دانشگاهی توانست جلوی ضرردهی برخی از واحد‌ها و مراکز دانشگاهی را بگیرد و فرصت توسعه این واحدها را فراهم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ مهدی باقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در جلسه پاش پردیس ها و دانشگاهها  با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی در طرح تجمیع ۲ در چابک‌سازی و کیفی‌سازی واحد‌های دانشگاهی گفت: این سیاست به خوبی توانست جلوی ضرردهی برخی از واحد‌ها و مراکز دانشگاهی را بگیرد و فرصتی را در اختیار قرار دهد تا این واحد‌ها و مراکز با برنامه‌ریزی بهتر و بیشتر بتوانند راه پویایی و توسعه خود را پیدا کنند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس،  استان هرمزگان را یکی از استان‌های پیشتاز در اجرای این طرح اعلام کرد و افزود: این طرح از ابتدای ابلاغ در هیات امنا به صورت جدی در استان پیگیری و به نتیجه رسید و امروز نیز پایش پردیس‌ها و اعمال سیاست‌گذاری‌های درست در این جلسه پیگیری و اجرایی می‌شود.

 

باقری اظهار کرد: : با اجرای این طرح بر خلاف تصور برخی افراد منتقد علاوه بر اینکه هیچ ظرفیت و فرصتی از این واحد‌ها و مراکز کاسته و رفته نشد بلکه در راستای تقویت بنیه آنها گام‌های بلندی برداشته شد.

 

رئیس دبیرخانه هیات امنای استان هرمزگان نیز در این جلسه با موفق خواندن این طرح در استان یادآوری کرد: فرصت‌های به دست آمده برای واحد‌ها و مراکز متضرر برای تجدید قوا و حرکت به سمت توسعه و رشد، گام اول این طرح طلایی بوده است.

 

وی افزود: طرح تجمیع از ابتدای ابلاغ در هیات امنا به صورت جدی در استان پیگیری و به نتیجه رسید و امروز نیز پایش پردیس‌ها و اعمال سیاست‌گذاری‌های درست در این جلسه پیگیری و اجرایی می‌شود.

محسن دهقانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب افزود: حرکت به سمت رشد دادن شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد مراکز رشد و تولید ثروت می‌تواند بهترین گزینه برای حرکت گام‌های بعدی این واحد‌ها و مراکز باشد.

 

وی حذف رقابت‌های بی‌مورد، ایجاد همدلی، وحدت و همراهی را در این واحد‌ها و مراکز رمز موفقیت آنان خواند و گفت: در خانواده دانشگاه آزاد باید با یاری هم بکوشیم تا بتوانیم راه تعالی و بالندگی را رقم بزنیم و از ایجاد تفرقه و نفاق خودداری و امتناع کنیم.

 

رئیس واحد میناب نیز با استقبال از این طرح،تصریح کرد: اگر سیاست‌های به‌موقع دکتر میرزاده نبود بدون شک جایگاه دانشگاه آزاد نیز در جایگاه فعلی نبود و این موضوع می‌توانست برای دانشگاه اسف‌بار باشد.

 

کمال جوانمرد تاکید کرد: اجرایی شدن این طرح در استان، بدون شک فرصت‌های خوبی را در اختیار ما قرار داده و باید با ترسیم افق‌های روشن برای خود گام‌های استواری در این مسیر مهم برداریم و تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا مرکز سیریک را به رشد و توسعه برسانم.

 

وی یادآور شد:  این توسعه باید منوط به اجرای تهعدات طرفین در زمان راه‌اندازی این مرکز دانشگاهی باشد و مسئولان و مقام‌های این شهر، قول‌ها و وعده‌های خود را عملی سازند تا دانشگاه نیز بتواند به تهعدات خود جامه عمل بپوشاند.

 

قهرمان جوادی زاده، رئیس واحد بندرلنگه نیز با توجه به کاهش هزینه‌ها، چابک‌سازی واحد‌ها و مراکز و کیفی‌سازی را از مهم‌ترین بخش‌های طرح تجمیع خواند و گفت: اجرای این سیاست کمک بزرگی به رشد واحدهای دانشگاهی داده است و باید از این مهم بهره لازم و کافی را برد.

 

وی افزود: اجرایی شدن این طرح در واحد بندرلنگه و مرکز بندر خمیر با موفقیت همراه بوده و با کمک همکاران و مسئولان می‌کوشیم تا با اجرای طرح‌های زودبازده و کیفی‌سازی و حرکت در مسیر تحصیلات تکمیلی بتوانیم نشاط و شادابی را به این واحد دانشگاهی برگردانیم.

 

این جلسه با اعلام نظر روسای پردیس‌ها و روسای شوراهای تخصصی استان ادامه یافت و مقرر شد موارد مصوب شده اعلام و اجرایی شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است