منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۹
شناسه خبر: 270179
گروه :خبر
bnd_007

مسئول واحد طراحی سازمان پارکها و فضای سبز استان هرمزگان گفت: با وجود مشکل کم آبی و تجمع زباله در دوربرگردان ها طرح بومی منظری در سطح شهر بندرعباس در حال اجراست.

پونه هاشمی پور ،مسئول واحد طراحی سازمان پارکها و فضای سبز استان  هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اجرای طرح بومی منظری در سطح شهر بندرعباس گفت: این طراح به دلیل مشکل کم آبی که استان با آن روبرو است و بسیاری از مناظر سبز استان در حال خشک شدن است.

وی افزود:  گیاهان انتخاب شده در این طرح از گونه های گیاهی هستند که در کوه های اطراف استان رویش داشته اند و با قلمه زدن این گیاهان در سطح شهر کشت می شود.

مسئول واحد طراحی سازمان پارکها و فضای سبز اظهار کرد:  گیاهانی همچون پرغ ، گیاه درمان عقرب،آگاو و شاخ گوزن مخصوص استان بوده که در کوه رویش داشته که حداقل مصرف آب داراست و تاکنون در هیچ مرکزی از کشورمان کشت نشده است.

هاشمی پور با بیان اینکه بیشترین مناطقی که از این طرح استفاده می شود دور برگردان های سطح شهر است ، خاطرنشان کرد:  با وجود مشکل کم آبی  و تجمع زباله در دوربرگردان ها برای زیبا سازی شهر از  روش خشکی پسندی با حداقل هزینه استفاده می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند