منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 178517
گروه :خبر
images

طرح ایام میلادمیلاد نور مسعود امیرالمومنین علی(ع) و حضرت امام جواد علیه السلام توسط بنیاد بین المللی غدیر هرمزگان برگزار می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، عارف رحیمی، مدیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) در هرمزگان و دبیر بنیاد بین المللی هرمزگان با اشاره به طرح برگزاری ایام میلاد نور ،میلاد مسعود امیرالمونین علی(ع) و حضرت امام جواد علیه السلام اعلام شده است، گفت:  این برنامه ها با تاسی از فرامین و رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سرار کشور برگزار می گردد.
وی افزود : معرفت افزایی نسبت به شخصیت، فضایل و سیره ی امیرالمونین (ع) و جواد الائمه(ع) ، معرفی امیرالمونین(ع) به عنوان الگوی زندگی برای بشریت، تبیین آموزه های علوی برای زندگی فردی ، اجتماعی و حکومت داری است.
رحیمی اظهار کرد: این برنامه ها شامل برگزاری مراسم جشن میلاد در شب 13 رجب در مساجد، تکایا و اماکن مذهبی و بقاع متبرکه همراه با بیان فضایل امیرالمونین (ع) ، قرائت زیارت امین الله و جمع آوری کمک های مردمی از طریق کمیته امداد امام خمینی (ع) برای نیازمندان است.
وی تصریح کرد:برگزاری همایش های علمی به مناسبت میلاد امیر المونین (ع) و جواد الائمه(ع) با موضوع فضایل و سیره ی امیر المونین (ع) و و جواد الائمه(ع) و آموزه های علوی، برگزاری پرسش و پاسخ در دانشگاه ها و مدارس، برگزاری مراسم مخصوص به مناسبت ایام میلاد نور و روز معلم، برگزاری کارگاه های آموزشی تحت عنوان آشنایی با سبک زندگی علوی در دانشگاه ها و نهادهای اجرایی و فرهنگی، انجام برنامه های ویژه نیروهای مسلح به خصوص برای سربازان نیز جز برنامه ها می باشد.
مدیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) دفتر هرمزگان ادامه داد: فضاسازی شهرها، دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی در مقاطع مختلف در برنامه نیز لحاظ می شود.
وی نهادینه شدن فرهنگ علوی را در جامعه امری ضروری دانست و بیان داشت: جاری و ساری شدن فرهنگ علوی در جامعه امری ضروری ست که وا می دارد ما پاسدار این مهم باشیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی