منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
شناسه خبر: 230424
گروه :خبر
13920509000057_PhotoA

دولت آمریکا اعلام کرد: مزایده برای ارائه مجوز برای حفاری‌های نفتی در قطب شمال و نزدیک آلاسکا را لغو کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کاخ سفید به تازگی از لغو برنامه مزایده برای ارائه مجوز به شرکت های نفتی برای حفاری در قطب شمال خبر داده است.

آمریکا همچنین اعلام کرده است که درخواست شل و استات اویل برای تمدید جواز حضور در آلاسکا را رد کرده است.

این اقدام تنها چند روز پس از سفر رئیس جمهور آمریکا به آلاسکا و بازدید از تأسیسات حفاری در این منطقه انجام شده است.

در این سفر شرکت شل اعلام کرده است که تضمینی برای ادامه اکتشافات نفتی در این منطقه وجود ندارد چرا که حجم نفت کشف شده در آن کافی نبوده است.

بنا به اعلام دولت آمریکا، برگزاری مزایده ارائه مجوز به شرکت ها برای حفاری در قطب شمال تا یک سال و نیم آینده منطقی به نظر نمی رسد.

این مجوزها قرار بود برای آغاز فعالیت از اواخر سال 2016 و اوایل سال 2017 به شرکت های نفتی ارائه شود.

درخواست استات اویل و شل برای تمدید مجوزهای آنها که در سال های 2017 و 2020 به منقضی خواهند شد نیز از سوی سازمان ایمنی و اجرائیات محیط زیست این کشور رد شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است