منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۲۴
شناسه خبر: 351084
گروه :خبر
img_4908

مسئول اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی حاجی آباد عمده فعالیت بسیج سازندگی را در عرصه های طرح هجرت و اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مسعود سالاری،مسئول بسیج سازندگی حاجی اباد در گفتگو با پیارم اظهار کرد: امروزه نیکنامی طلایه داران جهادگر عرصه محرومیت زدایی در سراسر اشهرستان طنین انداز و قابل مشاهده است.

مسئول بسیج سازندگی حاجی اباد تصریح کرد: از ابتدای امسال تا به حال نیز80گروه جهادی با عضویت بیش از 800 نفر از اقشار عرصه های مختلف به ویژه ،بسیج محلات، دانشجویان، دانش آموزان، اصناف و طلاب در قالب اردوهای جهادی مشارکت داشته اند و اقداماتی اثر بخش در شهرستان انجام داده اند.

سالاری خاطرنشان کرد: اعزام این 800 نفر بخشی از مجموعه اقدامات بسیج سازندگی در قالب اردوهای جهادی است و در سایر حوزه ها نیز پیش بینی می شود که بیش از 100نفر در کارگاه های کارآفرینی مشغول به تولید و فعالیت شوند.

مسئول بسیج سازندگی حاجی اباد بیان داشت: در راستای اقدامات محرومیت زدایی در شهرستان نیز بیش از 75 خانه نیازمند، بازسازی 10 مدرسه، خانه عالم و خانه بهداشت توسط این طلایه داران و جهادگران عرصه اقتصادمقاومتی احداث و مرمت شده است.

سالاری در ادامه با بیان اینکه اقداماتی درقالب طرح هجرت در شهرستان فرصت مناسبی برای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش کارآفرینی است، اظهار داشت: انجام رنگ آمیزی بیش از10 مدرسه و خانواده های بی سرپرست از جمله فعالیت های شایسته طلایه داران جهادگر بسیجی است.

مسئول بسیج سازندگی حاجی اباد با بیان اینکه اردوهای جهادی با حضور قشرهای مختلف برگزار می شود افزود:تابستان سال جاری بیش از50 نفر از دانشجویان در قالب چندین گروه جهادی از دانشگاه های حاجی اباد دراین امر خداپسندانه فعالیت کرده اند ، مهمترین اثرات، گروه های جهادی را فرهنگی،غنی سازی اوقات فراغت جوانان و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی،ترویج فرهنگ کار و تلاش،اثرات اجتماعی، کسب تجارب شغلی و مهارتی ،تقویت توانمندیهای فردی و گروهی اثرات اقتصادی، تسریع در انجام پروژه‌های کوچک ، کمک در کاهش هزینه‌های دولت دانست.
سالاری بیان کرد: گروه های جهادی دانشجویان در زمینه های عمرانی و آبادانی روستایی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، بهداشتی، مشاوره، اقتصاد فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اینکه انقلابی در حوزه بهداشت و درمان توسط جهادگران بسیجی در شهرستان انجام گرفته است، افزود: انجام خدمات ویزیت رایگان در مناطق محروم از جمله فعالیت های خداپسندانه و ارزشمند نیروهای بسیج سازندگی جامعه پزشکی و فعالان جهادگر در حاجی اباد است.
سالاری همچنین از اعزام 6 تیم عمومی و تخصصی به مناطق محروم در سال جاری خبرداد و یادآورشد: این تیم ها به ارائه خدمات درمانی رایگان پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی ؛ آموزش های بهداشتی و… می پردازند و در اغلب موارد داروی رایگان نیز در اختیار بیماران قرار می دهند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان