منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
شناسه خبر: 183093
گروه :خبر
46004_564

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، طرح‌های اقتصاد مقاومتی واقع در روستای هورمودر از توابع بندرعباس و سغ و سرخا از توابع سیاهو افتتاح شد.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز، طرح‌های اقتصاد مقاومتی با حضورنماینده مردم هرمزگان در مجلس شورایاسلامی، مسئول بسیج سازندگی ، معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد(ع) ،معاون امور دام استان ، معاون جهاد کشاورزی، مسئول صندوق تعاونی روستایی،ریاست محترم بان مهراقتصاد هرمزگان از سه طرح راه اندازی شده درروستای سغ، سیاهو و هرمودِر هرمزگان افتتاح شد.

شهرام اسکندری‌نسب، مسئول بسیج سازندگی هرمزگان در مراسم افتتاح هفت حوزه پرورش ماهی در سغ سیاهو اظهار کرد: این حوزه‌ها با مشارکت بسیج سازندگی به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی افزود: بسیج سازندگی با تمام وجود از طرح‌های اقتصادی که موجب شکوفایی اقتصاد کشور و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب است حمایت می‌کند.

همچنین، در این روز یک سایت پرورش بلدرچین واقع در سرخا سیاهو به نمایندگی از سایر طرح های مشابه با حضور نمایندگان ادارات، خبرنگاران و غیره افتتاح شد.

درحاشیه ای از این افتتاحیه ها کارفرمایان این طرح ها ضمن تقدیر ازسازمان بسیج سازندگی مشکلاتی از قبیل عدم پیش بینی بازار فروش محصولات توسط مسئولین استان گلایه هایی داشتند و خواستار رفع مشکل و کمک جهت توسعه کارگاه های مذکور در روستا شده و ازطرفی مسئولین همراه قول های مساعدی در این زمینه داده و درصدد رفع مشلات در زمینه طرح های ارائه شده
راهکار و پیشنهاد ارائه نمودند.

لازم به ذکر است پروژه پرورش بلدرچین متلق به آقای مرادی از روستای سرخاء با هزینه ای بالغ بر103 میلون تومان دو سال است که بصورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کند.

از طرفی پرورش ماهی در قفس از طر حهایی است که با هزینه ای بالغ بر700 میلیون ریال با مشارکت 7 نفر از جوانان فعال روستای سِغ در زمینه اقتصادمقاومتی با پرورش آبزیانی مثل ماهی کَپو و هامورفعال هستند.

جراره، نماینده مردم مرکز هرمزگان در مراسم افتتاحیه کارگاه پرورش قارچ در روستای “هرمودِر با بیان اینکه تحقق طرح اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است،تصریح کرد: بسیج سازندگی خدمات بسیار مهم و مؤثری در حوزه‌های اقتصادی به مردم ارائه کرده است که مستلزم اطلاع رسانی بیشتر است.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان