منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
شناسه خبر: 271344
گروه :خبر
13941019000616_PhotoA

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: سه نهادی که گفته شده صندوق‌ الکترونیکی را تأیید کرده‌اند در 2 مورد آن را رد و در یک مورد استفاده از آن را بجز در موارد غیرمحرمانه مجاز دانسته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به اظهارات روز گذشته (چهارشنبه) رئیس ستاد انتخابات کشور درباره انتخابات الکترونیکی، گفت: طبق قانون استفاد از صندوق الکترونیکی برای اخذ رأی در انتخابات باید با تأیید نظر شورای نگهبان باشد و نه با هماهنگی این شورا.

وی افزود: اکثریت اعضای شورای نگهبان عنوان کردند که استفاده از صندوق‌های الکترونیکی با وضعیت فعلی را برای انتخابات پیش‌رو تأیید نمی‌کنند، چراکه این صندوق‌ها از سوی نهادهایی که مورد توافق بوده تأیید نشده و اگر صندوق‌ها به تأیید شورای نگهبان نرسد استفاده از آنها در انتخابات میسر نیست.

عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت: پیش از این مراحلی از فرایند انتخابات که قبلاً به صورت الکترونیکی انجام می‌شده همچون موضوع احراز هویت و امثال آن اساساً موضوع بحث نبوده و کماکان به همان ترتیب قبلی اجرا خواهد شد. آنچه موضوع مورد بررسی وزارت کشور و شورای نگهبان است صندوق‌های جدید الکترونیکی است که تنها برای اخذ رأی استفاده می‌شود.

ابراهیمیان خاطرنشان کرد: سه نهادی که معاون سیاسی کشور عنوان کرده که صندوق‌های الکترونیکی را تأیید کرده‌اند این تأیید را نداشته‌اند و تنها یکی از آنها عنوان کرده که این صندوق‌ها در مواردی که فاقد طبقه‌بندی هستند و محرمانه نیستند قابل استفاده است، در صورتی که انتخابات یک امر طبقه‌بندی شده و محرمانه است و دو نهاد دیگر نیز این صندوق‌ها را تأیید نکرد‌ه‌اند.

وی در پایان گفت: شرکت صنایع الکترونیک ایران، مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه امام حسین (ع) سه نهادی بودند که در مورد صندوق‌های الکترونیکی نظر خود را اعلام کرده‌اند اما چون نامه‌‌های مرتبط با این موضوع محرمانه است باید بررسی شود و در صورت صلاحدید متن نامه‌های این سه نهاد در خصوص صندوق‌های الکترونیکی منتشر خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر