منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۰۶
شناسه خبر: 353334
گروه :خبر
61291t
 

مديركل امور اجتماعی و فرهنگی هرمزگان:

ضعف مهارت های زناشویی وخیانت مهم ترین علل طلاق در هرمزگان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی هرمزگان ضعف مهارت های زناشویی و خیانت پنخان را مهم ترین عل طلاق در استان دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ منصور اخلاقی پور، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان در خصوص علل وقوع طلاق در استان هرمزگان تصریح کرد:علت اصلی طلاق در استان، ضعف مهارت های زناشویی مطرح شد که شاخصه های این علت، عدم شناخت جنسی، سرد مزاجی، عدم توانایی ابراز محبت، ضعف مهارت های ارتباط های موثر می باشد.

اخلاقی پور خیانت را دومین عامل موثر در طلاق عنوان نمود و افزود: خیانت به شکل پنهان و با ضریب بالایی در سوق دادن به خانواده به سمت طلاق نقش پر رنگی را ایفا می کند.

وی با تاکید بر مبحث خیانت و تاثیر آن بر وقوع طلاق گفت: خیانت مستقیم و بی واسطه نمی تواند صرفا به عنوان علت طلاق محسوب شود بلکه خیانت زاییده ی یک بستر است، و عواملی همچون ضعف مهارت های زناشویی و اعتیاد ممکن است زمینه ساز خیانت شود و در انتها به وقوع طلاق منجر شود.

عضو کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی بیان داشت: سوء مصرف مواد مخدر هم در شهرستان ها یکی از موارد ذکر شده از 6 عامل طلاق می باشد و با صحبت هایی که با مشاورین داشتیم، مصرف مواد مخدر سنتی و مصرف مواد مخدر صنعتی (توهم زا) به شدت در حال گسترش است.

اخلاقی پور افزود: مورد دیگر علت طلاق در استانمان عدم بلوغ ذکر شده است که عدم بلوغ بر 4 بخش تقسیم می شود، بلوغ اقتصادی، بلوغ اجتماعی، عاطفی و فکری که بلوغ عاطفی و فکری بیش از سایر بلوغ ها در گرایش ها به طلاق زوجین منجر می شود و در ایران 40 درصد از ازدواج ها در مرحله ی عقد به طلاق منجر می شود و متاسفانه آمار استانی آن را نداریم که بسیار ناراحت کننده است.

اخلاقی پور در خصوص علل موثر بر وقوع طلاق به تفکیک هر شهرستان گفت: در شهرستان رودان؛ مواد مخدر، خیانت، نارضایتی اقتصادی، عدم بلوغ، ضعف مسئولیت پذیری، در شهرستان حاجی آباد؛ مصرف مواد مخدر، نارضایتی اقتصادی، ضعف مسئولیت پذیری، خیانت، عدم بلوغ، دخالت اطرافیان، در شهرستان جاسک؛ مصرف مواد مخدر، خیانت، نارضایتی اقتصادی، در شهرستان پارسیان؛ عدم بلوغ، ضعف مهارت های زناشویی، فضای مجازی، خیانت، در شهرستان قشم؛ ضعف مهارت های زناشویی و عدم بلوغ، در شهرستان میناب؛ عدم تناسب زوجین، مصرف مواد مخدر، خیانت، ضعف مهارت های زناشویی و در شهرستان کیش؛ خیانت، مصرف مواد مخدر، عدم بلوغ، ضعف مهارت های زناشویی، عدم تناسب زوجین، ریختگی قبح طلاق از علت های بارز طلاق بوده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی هرمزگان یادآور شد: برای کاهش آمار طلاق در استان هرمزگان باید برنامه ریزی های جامعی انجام شود و خدماتی را ارائه نماییم که این خدمات شامل ارائه مشاوره به زوجین، پیشگیری از مهاجرت، هدفمندی رشته های تحصیلی برای جوانان، آموزش رابطه صحیح بین جوانان و  زوجین، تشویق رسانه های ملی برای مراقبت از کیان خانواده، فرهنگسازی در سن جوانی، مبارزه جدی با عوامل ترغیب جوانان در فضای مجازی و سایر موارد دیگر می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان