منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
شناسه خبر: 300740
گروه :خبر
اقتصاد مقاومتی.jpg2

همه ضعفهای مدیریتی که منجر به افزایش مشکلات اقتصادی در تولید ملی، اقتصاد نفتی، اقتصاد دولتی، استفاده از سرمایه های داخلی و هدایت آنها به سمت تولید داخل، بهره وری، فرهنگ مصرف کالای داخلی، تورم، بیکاری، فساد و قاچاق شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ ابراهیم طبیبی فعال سیاسی و فرهنگی در یادداشتی پیرامون اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، نوشت: هدف آمریکا از تحریمهای اقتصادی و مالی ایران، ایجاد فشار بر مردم ونارضایتی آنان از طریق افزایش بیکاری و تورم است تا به مردم بباورانند که برای رفع تحریمها و رهایی از مشکلات اقتصادی و تورم و بیکاری، باید به مسئولین نظام فشار بیاورند و از ادامه انقلاب واصول و ارزشهای انقلابی دست برداشته و خود را با اصول و ارزشهای مورد نظر آمریکا و غرب هماهنگ کنند و رضایت آنان را به دست آورند.

 

یعنی ایجاد یک دوراهی در مسیر مردم ایران که یا باید  راه پذیرش تحریم و مشکلات اقتصادی و بیکاری و  تورم را بروند یا راه جلب رضایت استکبار جهانی ورفع تحریمها را که در اینصورت، حتما باید دست از ادامه انقلاب و اصول و ارزشهای انقلابی بردارند،  و مهمترین امید آنها در رسیدن به اهدافشان :

اولا : وجود افرادی در داخل کشور است که دیدگاهشان با اهداف آنها هماهنگی دارد و این مطلب در فرمایشات مقام معظم رهبری به صراحت آمده است.

نکته‌ی دوّم این است که در نگاه کلان به اقتصاد کشورمان دو جور نگاه وجود دارد. من خواهش میکنم بخصوص صاحب‌نظران و همچنین جوانان و عامّه‌ی مردم عزیزمان به این نکته توجّه کنند که دو جور نگاه به رونق اقتصادی و پیشرفت اقتصاد وجود دارد؛ یک نگاه می گوید که ما پیشرفت اقتصاد را باید از ظرفیّتهای درون کشور و درون مردم تأمین بکنیم. ظرفیّتهای بسیار زیادی در کشور وجود دارد که از این ظرفیّتها یا استفاده نشده است یا درست استفاده نشده است؛ از این ظرفیّتها استفاده کنیم؛ [یعنی] اقتصاد درون‌زا؛ اقتصادی که مایه‌ی خود و مادّه‌ی خود را از درون کشور و از امکانات کشور و از توانایی‌های مردم خودمان به دست می‌آورد. این یک نگاه است که می گویند برای رونق اقتصادی نگاه کنیم به امکانات درونی کشور و استعدادها را و ظرفیّتها را بشناسیم، آنها را بدرستی به کار بگیریم، آن وقت اقتصاد رشد خواهد کرد.

 

نگاه دوّم به اقتصاد کشور نگاه به پیشرفت اقتصاد با استفاده از کمک بیرون از مرزها است؛ می گوید سیاست خارجی‌مان را تغییر بدهیم تا اقتصاد ما درست بشود، با فلان مستکبر کنار بیاییم تا اقتصاد رونق پیدا کند، تحمیل قدرتهای مستکبر را در بخشهای گوناگون و مسائل گوناگون بپذیریم تا اقتصادمان رونق پیدا کند؛ این هم نگاه دوّم است. امروز شرایط کشور به ما نشان داده است که این نگاه دوّم یک نگاه کاملاً غلط و عقیم و بی‌فایده است.

 

دوما :  ضعفهای مدیریتی داخلی  که منجر به مشکلات اقتصادی ، بیکاری، تورم، فساد و قاچاق در کشور گردیده است.

بنابراین بدون تعارف باید عرض کنیم  همه ضعفهای مدیریتی  که منجر به افزایش مشکلات اقتصادی در تولید ملی، اقتصاد نفتی، اقتصاد دولتی، استفاده از سرمایه های داخلی و هدایت آنها به سمت تولید داخل، بهره وری، فرهنگ مصرف کالای داخلی، تورم، بیکاری، فساد و قاچاق شده است، همچنین تفکراتی که مشمول دیدگاه دوم اقتصادی در بیانات رهبری هستند.

 

علاوه بر اینکه در شان فرهنگ انقلابی، مسئولین و مردم فهیم و بافرهنگ وتمدن ایران اسلامی نیست، در راستای اهداف دشمنان انقلاب و ملت و برآورده کننده های خواسته های آنهاست ، ولازم است قبل از اینکه به فکر تعامل و گسترش روابط با غرب  و جذب  سرمایه خارجی باشیم ، با اقدامات عملی به  رفع ضعفهای مدیریت داخلی وایجاد اقتدار درونی از طریق  بهره مندی حداکثری از منابع وسرمایه های مادی و معنوی و تمدنی  خودمان بکوشیم و با پشتوانه عزت و اقتدار علمی و فرهنگی و تمدنی و اقتصاد درون زا، به گفتگو و تعامل عزتمندانه و قدرتمندانه با کشورهای خارجی  بپردازیم و امید کشورهای استکباری که فکر می کنند ما در موضع ضعف هستیم و می توانند ارزشهای خودشان را برما تحمیل کنند از بین ببریم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است