منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۴۹
شناسه خبر: 346495
گروه :خبر
2012_1_11_12_8_53

کارشناس اجتماعی هرمزگان گفت : عامل تأثیرگذار و انکارناپذیر در حفظ امنیت جامعه و رفتارهای اجتماعی و شخصیتی شهروندان دین و باورهای مذهبی است .

 طاهره عسکری ،کارشناس اجتماعی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با  اشاره به ناهنجاریها و رفتار های غیر اخلاقی در جامعه گفت:امروز در جامعه شاهد بروز ناهنجاریهای و رفتار های غیر اخلاقی هستیم که به دلیل کم توجهی خانواده ها و نهاد های اجتماعی به مسائل ارزشی هستند .

وی اظهار کرد: باورهای دینی هسته اصلی پرهیز از انحرافات و ناهنجاریهای رفتاری و اخلاقی در جامعه و فرد است و به عنوان عامل بازدارنده عمل می کند .

این کارشناس اجتماعی بیان داشت:  کمرنگ شدن باورها و اعتقادات مذهبی در سطح جامعه بویژه خانواده ها ، نهادها و گروهها و … علاوه بر این که موجب بروز ناهنجاریها و رفتارهای غیر متعارف در سطح جامعه می شود بلکه ثبات و امنیت خانواده ها و جامعه را به خطر می اندازد .

این کارشناس اجتماعی با اشاره به نقش مهم باورهای مذهبی و اعتقادات دینی گفت: اگر در جامعه ای باورهای مذهبی و اعتقادات دینی ضعیف و سست شود ، آحاد جامعه جامعه بر اساس امیال و خواسته های درونی خود بدون حد و مرز عمل خواهند کرد که پیامد آن وجود ناهنجاریها ، کجرویها و پیدایش نحله های فمینیستی از جمله گرایش به هم جنس یا پیدایش بدحجابی و بی حجابی و مزاحمتهای خیابانی و متلک پرابی است .

عسکری خاطر نشان کرد:  بیشترین جرم و جنایتها و انحرافات اجتماعی به دلیل ضعف باورها و اعتقادات مذهبی و کم توجهی به این باورهاست چرا که دین و دینداری تحدید کننده و حد ساز خواسته ها و آمیال آدمی است و اگر در جامعه ای باورهای مذهبی از استحکام و استمرار درونی برخوردار باشد ، چنین جامعه ای خود را در چارچوب اصول و باورهای دینی قرار می دهد تا ضامن سلامت جامعه و آحاد آن باشد .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد