منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
شناسه خبر: 341722
گروه :خبر
IMG-20160725-WA0003

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: ضریب ایمنی شهر بندرعباس بسیار پایین است و براساس بررسی هایی که در شورای چهارم صورت گرفته اولویت های شهر بندرعباس را براساس ایمنی لحاظ شود.

کیانوش جهانبخش، عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی هرمز  با اشاره به  برنامه های شورای شهر در خصوص تحولات شهر بندرعباس گفت: هویت و ساختار شهر بندرعباس باید بر مبنای ساحل و اقلیم منطقه باشد  که در این خصوص با کوتاهی های صورت گرفته موجب شده که این شهر از هویت اصلی خود فاصله بگیر و رنگ بوی از ساختار شهر ساحلی را نداشته باشد.

وی اظهار کرد: در درجه اول باید هویت ساحلی به شهر بندرعباس برگردد و هویت گردشگری و جذب گردشگر به بندرعباس است که مدتیست فراموش شده است.

 

جهانبخش تصریح کرد: بندرعباس عملاً به سمت یک شهر کارگری رفته است و ما باید این هویت را با ایجاد اماکن تفریحی و جذب سرمایه گذار که بتوانیم هویت گردشگری شهر بندرعباس را احیا و بازیابی کند تا بتواند سطح زندگی در شهر بندرعباس بالا ببرد و ماندگاری گردشگر را در شهر بندرعباس در حد ایده آل و استاندارد قرار بدهد تا سرمایه گذار رغبت به زندگی در این شهر را پیدا کند، در واقع شهر نباید همگون باشد و باید قابلیت جذب تمامی اقشار را داشته باشد.

 

عضو شورای شهر بندرعباس  با بیان اینکه وضعیت ایمنی شهر بندرعباس هم باید توجه شود، افزود: ضریب ایمنی شهر بندرعباس بسیار پایین است و براساس بررسی هایی که در شورای چهارم صورت گرفته اولویت های شهر بندرعباس را براساس ایمنی لحاظ شود.

وی تاکید کرد:  سال گذشته در کمیسیون خدمات شهری به عنوان اولین شهر کشور ضوابط ایمنی شهر بندرعباس را مصوب کردیم که  به شهرداری ابلاغ شده که در مرحله ی اجرا است.

 

وی با بین اینکه جهش شهر بندرعباس با چالش بافت فرسوده روبرو است، تصریح کرد: حاشیه نشینی و بافت فرسوده در بندرعباس باید به لحاظ ایمنی و کارکردی توجه ویژه شود که شهرداری و شورای شهری معابری رو در این بافت فرسوده و محلات قدیمی ایجاد و تخفیفاتی نیز لحاظ شده که باید سایر دستگاه ها مانند بانک ها تسهیلات رو به موقع پرداخت کنند و هزینه های خدماتی بخش های مختلف را بدهند تا این بخش هم بتواند رونقی بگیرد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد