منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
شناسه خبر: 335894
گروه :خبر
همدردی+مدیر+کل+فرهنگ+و+ارشاد+اسلامی+هرمزگان+با+هنرمند+و+شاعر+سیریک
 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد داد :

ضرورت تشکیل بنیاد علمی، پژوهشی و فرهنگی کرامت در هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، خواستار تشکیل بنیاد علمی، پژوهشی و فرهنگی کرامت در استان شد و گفت: با راه اندازی این بنیاد که پرچمدار ترویج فرهنگ رضوی خواهد شد، برنامه های دهه کرامت با محتوا و غنای بهتری برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ علیرضا درویش نژاد، در نخستین نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان هرمزگان که با حضور دستگاه های عضو در سالن رودکی برگزار شد، نیاز به الگو را یک ضرورت دانست و گفت: بسیاری از کشورها که به دلیل شرایط جغرافیایی، اجتماعی و تاریخی، از داشتن شخصیتی که مبنایی برای هویت بخشی آن کشورها باشد محروم می باشند، از این رو به الگوسازی ذهنی روی می آورند.

 

وی افزود: در دین مبین اسلام الگوهای دینی مذهبی فراوانی داریم که در راس آن وجود مبارک پیامبر اعظم و سپس اهل بیت عصمت و طهارت می باشد و در تاریخ ایران اسلامی نیز الگوهای زیادی در حوزه های مختلف علمی، حماسه و ایثار وجود دارد و از این جهت نیاز به هویت های ذهنی نداریم.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع ) به این دلیل الگو شدند که نماد همه خوبی ها و پاکی ها هستند.

 

وی، از «توصل» به عنوان یک جریان علمی روانشناختی اثبات شده یاد کرد و گفت: هرچه حس مثبت قوی تر باشد، اتصال انسان به منبع اصلی” خداوند”راحت تر است؛ به هر میزان که انسان فطرت روشن تری داشته باشد به جایی می رسد که قلب او، حرم الله می شود.

 

عالی ترین مقام فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان، فلسفه وجودی بزرگداشت دهه کرامت را ترویج فرهنگ رضوی و هویت بخشی به جامعه دانست و افزود: ما فرهنگ و سرمایه عظیمی به عنوان بن مایه اصلی در حوزه اندیشه در اختیار داریم و باید این فرهنگ با غنای بالای مذهبی، عرفانی، فکری و فرهنگی را ترویج دهیم.

 

وی عنوان کرد: همان طور که نور خورشید برای زندگی ضروری است و باید به همه جا برسد، زمینه آشنایی با فرهنگ اهل بیت(ع) نیز باید برای همه انسان ها فراهم شود.

 

درویش نژاد با تاکید بر این که فرهنگ رضوی باید در برنامه های دهه کرامت عملیاتی شود، اظهار داشت: کرامت انسانی که ائمه اطهار(ع ) منبع آن هستند در برنامه های این دهه مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه ائمه (ع) تنها متعلق به شیعه و اهل سنت نیستند، بلکه به همه بشریت تعلق دارند، افزود: امام رضا (ع) برای هدایت همه آدم ها به امامت رسیدند و لذا فرهنگ اهل بیت (ع) فراتر از بحث مذهب و قومیت است؛ اگر این نگاه در رفتارهای فرهنگی ما حاکم شود، به سمت ما جذب خواهند شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هدف از جذب افراد برای برخورداری آنان از معرفت اسلامی است، گفت: پذیرفتن اندیشه رضوی، یکی از اهداف دهه کرامت است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه همه برنامه های دهه کرامت باید بر مبنای استدلال باشد، افزود: دفاع بد از یک مبنای فکری، به ضد خودش تبدیل می شود.

 

درویش نژاد پیشنهاد داد: شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت هرمزگان، بنیاد علمی، پژوهشی و فرهنگی کرامت در استان تشکیل دهد تا پرچمدار فرهنگ رضوی باشد و برنامه های دهه کرامت از طریق این بنیاد دنبال شود.

 

وی تاکید کرد: در دهه کرامت باید از پرداختن به برنامه های تکراری پرهیز شود و رو به جلو حرکت کنیم و خروجی برنامه های این دهه باید به ساخت مسجد و مدرسه و تامین امام جماعت در مناطق روستایی منجر شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر