منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۲
شناسه خبر: 305526
گروه :خبر
13940129000237_PhotoA

سعید قاسمی گفت: برای انجام کار فرهنگی در تراز انقلاب اسلامی، مهارت و شناختی در حد دکترا لازم است. اگر کسی این شناخت و مهارت را ندارد باید این عرصه را بوسیده و کنار بگذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید قاسمی از رزمندگان دورۀ دفاع مقدس و فعالان فرهنگی، در افتتاحیۀ هشتمین نشست مراکز توزیع محصولات فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب «خوشه» با انتقاد سیستم آموزشی در آموزش و پرورش و آموزش عالی گفت: انقلاب اسلامی و تفکری که منجر به انقلاب شد در کتب درسی دانش‌آموزان جایی ندارد. بچه‌های ما الان در خصوص 22 جلد صحیفۀ امام و مباحث کلیدی استکبارستیزی ایشان چیزی نمی‌دانند. در این خصوص هم فرقی بین دولت اصولگرا و اصلاح طلب نیست.

قاسمی با انتقاد از رها بودن مباحث آموزشی و تربیتی افزود: دانشگاه ما هم از این قاعده مستثنی نیست. این لایه‌های بنیادین و اساسی تربیتی و پرورشی رها شده‌اند و ما یکباره در انتخابات به این فکر می‌افتیم که انسان‌های سالم و صالح به مجلس و دولت بفرستیم!

این فرمانده سال‌های دفاع مقدس در ادامه افزود: طیف مقابل به شدت در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری کرده است. سعید حجاریان از 20 سال قبل تا الان مدرسه‌های متعددی تاسیس کرده است. بسیاری از کسانی که در فتنۀ 88 طالب تغییر در نظام بودند، خروجی همین مدارس و بعضا فرزند کسانی بودند که پدرها ومادرهایشان مذهبی و هیاتی هستند. طیف مقابل با چین شبکه هایی در بنیادهایی مانند باران در حال برنامه‌ریزی برای تغییر نظام هستند.

قاسمی در ادامه با تقدیر از فعالین فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب گفت: اینکه در چنین شرایطی بعضی مانند شرکت کنندگان در چنین دوره هایی به این یقین رسیده‌اند که با فعالیت‌های فرهنگی و توزیعی بتوانند جای خالی مدرسه و دانشگاه را پر کنند جای تقدیر دارد.

اهمیت و ضرورت تربیت نیروی انسانی از دیگر مواردی بود که قاسمی در سخنان خود به آن اشاره کرد. وی در این خصوص گفت: برای انجام کار فرهنگی در تراز انقلاب اسلامی، مهارت و شناختی در حد دکترا لازم است. اگر کسی این شناخت و مهارت را ندارد باید این عرصه را بوسیده و کنار بگذارد.

قاسمی هم‌چنین موضوع هم‌افزایی تشکیلاتی میان توزیع‌کنندگان محصولات جبهه فرهنگی انقلاب را مد نظر قرار داد و گفت: باید چنین جمع‌هایی یک اتاق فکر داشته و تجربیات مختلف موفق و شکست‌خورده فروشگاهی و اقتصادی را از افراد مختلف جمع و بررسی کرده و از میان این تجربیات، الگوها و مدلهای موفق کار اقتصادی و فرهنگی را استخراج کنند.

وی در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: شما به این یقین رسیده‌اید که در این خاکریز بیش از 10 هزار کیلومتری که از ایران تا یمن و شیخ زکراکی در شمال افریقا کشیده شده، تنهایید اما بدانید که آینده از آن ما و شماست.

تعدادی از کتاب‌فروشان و توزیع‌کنندگان محصولاتِ فرهنگیِ جبهه فرهنگی انقلاب (خوشه) در این نشست دو روزه که در مجتمع یاوران حضرت مهدیِ(عج) مسجد جمکران در حال برگزاری است با حضور در کلاس‌ها و کارگاه‌های فشردۀ آموزشی که توسط مدرسان و اساتید دانشگاه برگزار می‌شود، با اصول از فعالیت‌ موفق اقتصادی در حوزۀ فرهنگ آشنا خواهند شد.

این نشست، فردا به کار خود پایان خواهد داد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی