منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
شناسه خبر: 238084
گروه :خبر
13940814000063_PhotoA

راهپیمایی بدون خشونت دانشجویان انگلیس در اعتراض به شهریه‌های بالا و قطع بودجه‌های تحصیلی دولتی، با خشونت پلیس لندن مواجه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، چهارشنبه عصر (دیروز) هزاران دانشجو و دانش‌آموز انگلیسی در خیابان‌های لندن راهپیمایی کرده و به میزان بالای شهریه‌ها اعتراض داشتند اما این راهپیمایی با درگیری پلیس به خشونت کشیده شد.

به نوشته گاردین، این دانش‌جویان که در مرکز لندن تجمع کرده بودند، در راهپیمایی روز چهارشنبه خواستار تحصیلات رایگان شدند.

این راهپیمایی با دخالت پلیس مواجه و به درگیری کشیده شد که در نتیجه آن حداقل ۱۲ دانشجوی معترض به شهریه‌های بالای تحصیلی، دستگیر شدند.

برخی فعالان انگلیسی در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود، تصاویر و فیلم‌هایی از درگیری‌های روز گذشته پلیس انگلیس با دانشجویان معترض به شهریه‌ها، منتشر کردند. ده‌ها افسر پلیس حومه لندن نیز به داخل شهر لندن آمده و در این درگیری‌ها مشارکت داشتند.

پلیس متروپلیتن به بهانه حمله برخی فعالان به ساختمان‌های دولتی، به داخل راهپیمایی هجوم آورده و به ضرب و شتم دانشجویان پرداخت.

برخی از چهره‌های سیاسی نیز در جمع معترضان حضور داشتند که از آن جمله خانم «ناتالی بنت» رهبر حزب سبز انگلیس بود.

همچنین «جان مکدونل» وزیر خزانه‌داری حزب سایه با حضور در جمع معترضان، دولت انگلیس را به دلیل خیانت به دانشجویان مواخذه کرد و در جمع معترضان علیه سیاست‌های اقتصادی دولت محافظه‌کار، به ایراد سخنرانی پرداخت.

«دبورا هرمانس» از اعضای «کمپین ملی ضد شهریه و کاهش بودجه» طی سخنانی گفت «می‌دانیم که نبرد برای شهریه رایگان، با پایان این اعتراض پایان نخواهد یافت.» وی تصریح کرد که این گروه خواستار اقدامی بدون خشونت است اما پلیس با خشونت علیه معترضان اقدام کرده است.

معترضان فراخوانی برای راهپیمایی دیگری در تاریخ ۱۷ نوامبر صادر کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است