منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
شناسه خبر: 212096
گروه :خبر
635212346207583929

گفته ها حاکی از آن است که به دلیل کم بودن فشار آب امکان پمپاژ آب به تمام نقاط شهر به صورت هم زمان وجود ندارد و بر این اساس به برخی نقاط تنها ساعتی از روز آب می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، در یک ماهه گذشته آب شرب شهر بندرعباس به صورت متناوب در ساعات خاصی از شبانه روز دچار قطعی می شود که این رویه شایعه جیره بندی آب در ساعات مختلف شبانه روز دامن می زند.

 

این مشکل تا جایی ادامه دارد که در اکثر نقاط شهر تنها دو الی سه ساعت آب شرب وصل می شود و مردم شهر در این ساعت که زمان آن ثابت نیست مجبور به ذخیره و جمع آوری آب هستند.

 

با این وجود مردم شهر بندرعباس که با بحران بی آبی و قطعی آب کنار آمده اند، اما بی نظمی اداره آب و فاضلاب در ساعات برای بهره گیری از آب شرب سردرگم و کلافه کرده است.

 

گفته ها حاکی از آن است که به دلیل کم بودن فشار آب امکان پمپاژ آب به تمام نقاط شهر هم زمان وجود ندارد و بر این اساس برخی نقاط تنها ساعتی از روز آب می رسد.

 

با اتمام آب سد استقال و برداشت از حجم مرده سد، برداشت از ذخایر آب چاهها وارد مدار شده که به دلیل پایین بودن ارتفاع منابع ، برداشت نیز محدود شده است.

 

پور سرحدی، مسئول بهره برداری سازمان آب و فاضلاب در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار کرد:به دلیل کمبود آب در استان روند قطعی آب افزایش یافته که می طلبد مردم برای گذر از بحران در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 

وی با اشاره به قطعی آب در مناطق شهری بندرعباس تصریح کرد:برنامه مشخصی برای قطعی آب وجود ندارد و از آنجایی که شاهد افت فشار آب هستیم در صورتی که در منطقه ای کمبود یا قطعی مشاهده شود، مناطقی که آبگیری شده اند ساعاتی قطع می شود تا به دیگر نقاط شهر آب برسد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است