منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
شناسه خبر: 356428
گروه :خبر
18

مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار کرد:صید میگو از دهم مهرماه در استان آغاز می شود و هرمزگان جایگاه نخست صید آبزیان را درکشور داراست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید پرویز محبی مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اعلام پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و آغاز برداشت میگوی در دهم مهرماه گفت:برداشت میگو  درشت  830 تن و میگوی ریز 350 تن می باشد و مقرر است که سامانه کنترل تردد شناورهای صیادی  میگو گیر در طول فصل صید آنلاین باشندو سمپاشی کلیه شناورهای میگو گیر قبل از شروع فصل انجام شود.

وی افزود:در فصل صید میگو تنها شناورهای کلاس لنج صیادی میگوگیر مجاز به فعالیت صید میگو هستند ، البته تعدادی از شناورهای کلاس قایق را نیز به عنوان شناورهای جمع کننده صید در این فصل در کنار شناورهای لنج خواهیم دید.

مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه رعایت این فصول زمانی با همکاری صیادان نقش مهمی در حفظ منابع آبزیان برای نسل آینده و صید پایدار خواهد داشت، اظهار کرد: با توجه به صدمه‌های جبران‌ناپذیری که تورهای صید نامرئی(منوفیلامنت) به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می‌کنند، استفاده از این نوع تورها به صورت زیرآبی برای تمامی فصول ممنوع است.

وی افزود:یا نزدیک شدن فصل صید میگو و آغاز آن در استان هرمزگان از صیادان خواستار ه بیش از پیش با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان همکاری کنند و اداره‌کل شیلات هرمزگان در مدیریت هرچه بهتر این مهم را یاری کنند.

محبی خاطر نشان کرد: هرمزگان با 1400 کیلومتر نوار ساحلی جایگاه نخست صید آبزیان را در بین استان‌های کشور داراست و این در حالیست که در هرمزگان در تکثیر و پرورش آبزیان نیز پیشرو است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است