منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۲۳
شناسه خبر: 363869
گروه :خبر
img_0181
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان:

صیحفه سجادیه منشوری برای تغییر بشریت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:صیحفه سجادیه بزرگترین منشوری است که می تواند برای تغییر بشریت منشا اثر باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علیرضا درویش نژاد در نخستین همایش علمی آموزشی سیدالساجدین در میناب با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، اظهار داشت:همه ما انسان برای مدتی در این دنیا آمده ایم و در نهایت به ابدیت سفر خواهیم کرد.

وی با بیان این که تمام ادیان و انبیا الهی برای به کمال رساندن انسان ها آمده اند، گفت:اهل بیت پیامبر(ص) عصاره همه خوبی ها هستند که حرکت در مسیر آنها انسان را از انحراف، آلودگی و سقوط نجات می دهد.

درویش نژاد در ادامه اهل بیت(ع) را عامل سعادت و تعالی بشریت معرفی کرد و اظهار داشت:صیحفه امام سجاد(ع) تسهیل کننده پیوند دنیا و ماورالطبیعه و بزرگترین منشوری است که می تواند برای تغییر بشریت منشا اثر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه افزود:نگاه ائمه اطهار (ع) و امام سجاد(ع) نگاه فراملی و فرا دینی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری شش سال متوالی کنگره امام سجاد(ع) در استان هرمزگان، گفت:ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ششم آبان ماه جاری با حضور اندیشمندان برجسته مسلمان و غیرمسلمان خارجی و داخلی در بندرعباس برگزار می شود.

درویش نژاد همچنین به برنامه های جانبی کنگره امام سجاد(ع) اشاره کرد و اظهار داشت:امسال برای نخستین بار سلسله برنامه های جانبی کنگره در 12 کشور از پنج قاره جهان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود از مردم میناب به عنوان مردمی نجیب و دارای نگاهی با ریشه های عمیق در فرهنگ اهل بیت(ع) نام برد و افزود:تاریخ میناب در عشق و ارادت به خاندان نبوت، درخشان و صفحات زرین فراوانی دارد.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت