منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۱۳
شناسه خبر: 294113
گروه :خبر
image11

مدیر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان گفت:عینیت بخشی به توسعه پایدار باید ملازم با رعایت ملاحظات زیست محیطی باشد و این امر سرلوحه برنامه و تعیین کننده رویکرد فعالیت در این منطقه مهم و استراتژیک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ مهندس حسن شاهرخی مدیر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در نشست با جمعی از دوستداران محیط زیست افزود:در طراحی این منطقه یکی از مولفه های مهم رعایت الزامات زیست محیطی بوده است و بر این اساس مجوز محیط زیست برای منطقه ویژه پارسیان صادر شده و مطالعات زیست محیطی و زیست محیطی دریایی از جمله برنامه های انجام شده در این منطقه می باشد.

 

وی اضافه کرد:اطمینان می دهیم که محیط زیست محوری ترین عنصر اجرای طرح ها در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خواهد بود و همانگونه که دغدغه تسریع در ایجاد زیر ساخت های توسعه ای را داریم در این خصوص نیز ملاحظات و ضوابط را در نظر می گیریم.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: به عنوان مدیران و مجریان فعالیت های صنعتی نیم نگاهی به تجربیات فعالیت های صنعتی در مناطق همجوار داریم و با استفاده از همه راههای ممکن و قانونی مانع از تکرار برخی چالش های زیست محیطی در پارسیان خواهیم شد زیرا صیانت از محیط زیست را شرط تحقق توسعه پایدار می دانیم.

 

شاهرخی همچنین گفت: طرح جامع مدیریت انرژی و محیط زیست یکی از نیازهای منطقه است و از منظر دست اندرکاران این طرح به مثابه طرحی سیستمی می باشد که با هدف تضمین محیط زیست سالم به عنوان پروژه کوتاه مدت به آن نگاه نمی شود.

 

وی یکی از مهمترین ابزارها برای کاهش آلایندگی ناشی از فعالیت های صنعتی را کاربرد فناوری زیست محیطی توصیف کرد که به باور او مشتمل بر تولید یا فرآیندی از تولید است که منجر به حذف ، پیشگیری ، کاهش یا تخفیف اثرات منفی ناشی از فعالیتهای انسانی بر محیط زیست می گردد وحاصل آن فرآیندهایی است که منتج به تولید مواد زاید جامد کمتر ، مصرف کمتر منابع و در نهایت کارآیی بالاتر می شوند.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در ادامه ضمن تشریح برنامه های در دست اقدام در مجموعه متبوعش خواستار تعامل و وفاق همه دوستداران طبیعت و محیط زیست برای تحقق توسعه پایدار و اثر بخشی منطقه بر رونق اقتصادی محیط پیرامونی و اشتغالزایی شد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است